Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
A jobb módú családok gyermekei jó eséllyel pályázhattak a slágerszakokra is a felsőfokú intézmények pótfelvételijén. Mindez 43 ezer diákot érint hazánkban.
A ponthatárokat júliusban hirdették ki, s kiderül, hogy a felvételiző diákok 30 százaléka nem nyert felvételt valamelyik hazai főiskolára, egyetemre. Továbbtanulási esélyeiket ősztől a fizetős oktatás segítheti, ami városonként, régiónként és az adott felsőfokú tanintézmények tandíja szerint változik.
Az eddigi tájékoztatás szerint a képzés díja a legdrágább a Semmelweis Egyetem fogorvosi karán, ahol a diploma megszerzéséig mintegy 13, 5 millió forintot kell kifizetni. Itt tehát az okítás ára félévenként 1, 35 millió forint, ami 10 féléven át tart. Ezt követi a Pécsi Tudományegyetem ugyancsak fogorvosi kara, ahol egy félév egymillió forintba kerül. Aki viszont „megelégszik” a Debreceni Egyetem fogorvosi képzésével, máris megspórolhat 5 milliót: 8 millió 500 ezer forint a 10 féléves tanulmányok ára.
Szegeden az általános orvosi karon a pótfelvételit követően a diplomaszerzés 950 ezer forintra rúg félévenként. A gyógyszerész szakok is népszerűek, a budapesti és a debreceni egyetemeken 730 ezer, míg a Pécsi Tudományegyetemen 700 ezret kell leperkálni félévenként.
A jogászképzés félévenkénti ára a fizetős karokon 130-165 ezer forint között változik az ország különböző egyetemein. A legolcsóbb, ha valaki óvónőképzőbe jelentkezett a pótfelvételin: például a Szent István Egyetemen a hároméves képzésben mindössze 80 ezer forint egy félév.
A végleges pótfelvételi ponthatárokat augusztus 27-én este állapítják meg.
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu