Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
Úgy látszik, a pénzügyi válság továbbra sem tépázta meg London hírnevét, a brit fővárosra még mindig menedékként tekintenek a pénzük fialtatására törekvő nemzetközi befektetők.
Ez a tendencia jól érezhető a helyi ingatlanpiacon, a Temze partján új építésű lakóingatlant vásárlók fele ugyanis külföldről érkezik. Ők azok, akik tavaly több mint 3 milliárd fontot (1041 milliárd forintot) költöttek új házak, lakások vásárlására, 25 százalékkal többet, mint 2011-ben. London bebetonozta pozícióit a módos idegenek közt. A jelenség remek alkalmat teremtett arra, hogy leplezzék a piac egyéb gyengeségeit, így az angol font vesszőfutását – az elmúlt öt évben 12,7 százalékot veszített értékéből –, ami csak tovább fokozza a vásárlói kedvet a Malajziától Oroszországon át a világ minden pontjáról érkező üzletemberek körében.
A nemzetközi pénzemberek ingatlanbefektetései egyébiránt mentőövet jelentenek a brit gazdaságnak, hiszen a válság hatására a pénzintézetektől jóval kevesebb hitelre számíthatnak a vállalkozók. A népszerűségnek persze ára van, a bővülő keresletnek megfelelően alakulnak az ingatlanárak is, egy év alatt átlagosan 10,6 százalékkal nőttek. Sőt a város központjában elhelyezkedő, a West End nagy részét is magába foglaló Westminster kerületben ez az arány jóval nagyobb, itt 38,6 százalék az előző évi árakhoz képest az emelkedés. A drágulás nem kíméli a bérleti díjakat sem, átlagosan 8 százalékkal kerül többe egy ingatlan bérlése.
A világ minden részéről érkező vevők közül kevesen használják saját célra értékes londoni ingatlanjaikat. Egy friss felmérés szerint hétből csak egy külföldi szándékozik ott lakni, a maradék bérbe adást fontolgat. Kell is a sok új otthon, a brit főváros népessége előreláthatólag 15 százalékkal emelkedik az elkövetkező években, a jóslatok szerint 2021-ben már 9,4 millióan élhetnek Európa egyik legnagyobb metropolisában.
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu