Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
Utoljára két éve, 2012 elején és közvetlenül a világválság kitörését követően 2009 elején fordult elő, hogy az eurót 312 forint felett váltották a pénzpiacokon. Most megértük ezt.
2009 és 2012 januárjában fordult elő csupán, hogy ilyen gyenge volt a forint, azaz egy eurót 312 forint felett is jegyezték a nemzetközi pénzpiacokon. Ma ismét itt tartunk. A dollárért 230, a svájci frankért 255 forintot kell adni. Tegnap már olyan hír is szárnyra kapott, miszerint a magyar állam becsődölt, nem tudja törleszteni aktuális hiteleit, de ezt cáfolta az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK). A piac azonban inkább a csődhelyzetről beszámoló Financial Fimes írása a meghatározóbb. Nem véletlen, hiszen a magyar jegybank elnöke, Matolcsy György nyilatkozata inkább a bizonytalanságot gerjesztette tovább. Matolcsy leszögezte, a mostani forinthelyzet nem indokolja, hogy leálljon a jegybank a hazai alapkamat további csökkentésével. Elemzők szerint akár 330 forintig is elmehet az euró ára, mire az MNB beavatkozna, azaz kamatot emelne.
Matolcsy azt is említette, hogy a török válsághoz nincs köze Magyarországnak, a török helyzet sokkal rosszabb. És igaza van, de a piacokat az nem igen érdekli most, a forint együtt romlik a török lírával. A mi helyzetünk más, mint Törökországé, ahol a folyó fizetési mérleg jókora mínuszban van, szemben a magyar többlettel, Törökországban nagyobb a politikai kockázat és túlzott méretű hitelezést tapasztalni, s ennél azért mi jobban állunk. Ugynakkor igaz az is, hogy mindkét országban laza monetáris politikát alkalmaznak, jegybankjaik függetlensége erősen megkérdőjelezhető és magas az államadósság is.
A mai további esés egyrészt technikai okokra vezethető vissza (308 felett már egy sor automatikus értékesítés indul el), másrészt a piac próbálhatja kamatemelésre kényszeríteni a magyar jegybankot.
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu