Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
Elfogadta a gyerekeutanáziát engedélyező törvényt a belga parlament. Amennyiben a király is szentesíti, a világon Belgium lesz az első ország, ahol a halálos beteg gyermekekre is kiterjedhet az asszisztált öngyilkosság.
Kép: Image: 0147357743, License: Rights managed, Restrictions: Editorial Only, Property Release: No or not aplicable, Model Release: No or not aplicable, Credit line: Profimedia-Red Dot, BSIP, Fotó: Profimedia-Red Dot
A szomszédos Hollandiában csak tizenkét év felettieknek, szülői beleegyezéssel engedélyezett az eutanázia. Belgiumban – ahol tizennégy éve legalizálták az eutanáziát – tavaly novemberben tizenhét gyerekorvos nyílt levélben fordult a Szenátushoz, hogy támogassák a gyermekeutanázia legalizálását. A vita ott is heves: a súlyos betegségekben szenvedő fiatalokat kezelő szakemberek szerint minden gyerek szemében ott csillog a remény, élni akarnak, nem meghalni.
Belgium és Hollandia mellett Luxemburgban, Svájcban, az Amerikai Egyesült Államokban pedig Montana, Oregon és Washington államban is engedélyezett a szigorúan körülírt javallat alapján, orvosi segítséggel végrehajtható ¬eutanázia. Egyedi esetben a bíróság engedélyezett már aktív eutanáziát Ausztráliában, Lengyelországban, Nagy-Britanniában, Kanadában, Németországban. A Bundestagban megkezdték a tárgyalási folyamatokat, háromévnyi vitaidőt irányoztak elő az eutanázia legalizálásával kapcsolatos kérdések körüljárására.
Svájcban valóságos „eutanáziaturizmus” működik. Az alpesi országban 1941 óta legális az asszisztált öngyilkosság, ha az a személy (az asszisztáló), akit bevonnak a segítségbe, nem orvos végzettségű és nincs személyes vagy szerzett érdekeltsége az esemény kimenetelében. Az asszisztált öngyilkosság azt jelenti, hogy például az asszisztáló személy segíthet a gyógyszer odaadásával, de ő maga közvetlenül nem adhatja azt be a betegnek. A Dignitas nevű szervezet – amely abban nyújt segélykezet a halálos beteg embereknek, hogy véget vethessenek az életüknek – statisztikája szerint külföldről évente több mint ezer kliensük érkezik az országba.
A belga parlamentben 86 igen vokssal, 44 ellenében, 12 tartózkodás mellett szavaztak a törvényről. „A törvény szerint a kamaszok nem dönthetnek fontos gazdasági és érzelmi kérdésekről, de hirtelen eldönthetik, hogy valaki ölje meg őket″ – hívja fel a jogszabály veszélyeire a figyelmet André-Joseph Leonard brüsszeli érsek. Szerinte ez árt az emberek közti szolidaritásnak.
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu