Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
A Fenghuang tornyokat nemcsak a világ legmagasabb, de egyben legrózsaszínebb felhőkarcolóinak álmodták.
Fotó: Picasa
A brit mérnökök tervezte épületpáros a kínai mitológia főnixhez hasonló madarai – Feng és Huang – után a Fenghuang nevet viselné. A magasabb, éppen ezerméteresre tervezett Feng torony napenergiával fűtött, úgynevezett hőkéményt foglalna magába, mely nemcsak az épület, illetve a környezete levegőjét tisztítaná és frissítené, hanem közben elektromos áramot is termelne.
Párját, az alacsonyabb Huang tornyot szintén környezetbarátnak tervezték: lenne ott több tízemeletes függőleges kert, biomasszakazánok, valamint rovarhotelek – ez utóbbiak olyan helyek, ahol az ízeltlábúak fészket rakhatnak vagy csak elrejtőzhetnek a különféle veszélyek elől. Persze lennének bárok, éttermek meg üzletek is a Huang alsó felében. Ám a legizgalmasabb mégiscsak a két torony közé kifeszített kábeleken csüngő, gömb alakú vendéglők ötlete.
A tízmillió lakosú Vuhan egyik tavának mesterséges szigetén elképzelt toronypárost turistacsalogatónak álmodták meg, de a Feng száz emeletén lesznek irodák, szállodák és lakosztályok is. A fuksziaszínű tornyok 1,2 milliárd dollárba (ennyi Szomália évi hazai összterméke) kerülnének – de ha megépítik, végül biztosan többre rúg majd a számlák összege. Április végén elkezdték az 1000 méteresre tervezett szaúd- arábiai, dzsiddai Királyság-torony (Burdzs al-Mamlakah) építését. Hogy a kettő közül végül is melyik lesz a nagyobb, az legkorábban 2018-ban derül ki.
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu