Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
Lejárt hétfőn a határidő: addig nyújthattak be keresetet a pénzintézetek a Fővárosi Törvényszékre az egyoldalú banki szerződésmódosítás tisztességtelenségét vélelmező törvénnyel kapcsolatosan. Összesen 79 bank döntött úgy, bíróságra megy az igazáért.
Kép: Budapest, 2014. augusztus 25. A felperes jogi képviselői, Tomori Erika, Gárdos Péter, Nagy András és Mosonyi Richárd (b-j) a KandH Bank Zrt. által az egyoldalú kamatmódosítást lehetővé tevő szerződési feltételek tisztességtelenségével kapcsolatos vélelem megdöntésére, a magyar állam ellen indított per tárgyalásán, a Fővárosi Törvényszéken 2014. augusztus 25-én. MTI Fotó: Bruzák Noémi, Fotó: Bruzák Noémi
Amint azt múlt heti lapszámunkban megírtuk, megkezdődtek a bankokat érintő devizahiteles perek. Múlt péntek óta egyre biztosabbak lehetünk benne, a pénzintézetek szélmalomharcot vívnak az állammal szemben.
A perek során arról döntenek a bírák, tisztességesek-e a pénzintézetek egyoldalú szerződésmódosításait – például kamat-, költség-, díjemelést – lehetővé tevő rendelkezések az általános szerződési feltételekben. Huszonnégy keresetlevelet a törvényszék idézés nélkül elutasított – többnyire formai okokra hivatkozva –, ebből hatot újra benyújtottak a pénzintézetek.
Az első perben pénteken elutasította a bíróság a Kéthely és Vidéke Takarékszövetkezet keresetét, ahogy a Milton Hitelezési Zrt. is vesztett hétfőn. Haladékot kapott a K&H és az MKB bank – az ügyükben szeptember 9-én mond ítéletet a bíróság. Utóbbi ügy érdekessége, hogy az MKB-t nemrég vásárolta fel a kormány, így a per úgy is felfogható: állam perel államot.
Kedden nyolc bank és pénzintézet – többek között autóvásárlást finanszírozó lízingcégek – járult a törvényszék elé. Lapzártánkig szintén halasztásról döntött a bíróság a Takarékbank, az EvoBank Zrt. és a Raiffeisen Lízing Zrt. ügyében is.
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu