Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
Újabb kapaszkodót kaptak a devizahitelesek ahhoz, mennyi jár nekik vissza a bankoktól. Az árfolyamrés kapcsán tudhatják a bankok – a Magyar Nemzeti Bank (MNB) képlete szerint –, hogy mennyit kell fizetniük, most azonban, az új törvény ismeretében a kamatemelés mértéke is kiszámítható. A módszer hasonló az árfolyamrés elszámolásához.
Kép: Budapest, 2014. augusztus 26. A felperes jogi képviselői, Mészáros Tamás, Földvári László és Gere István (b-j) bedobozolt iratokkal érkeznek az Erste Bank Zrt. által a törvényi vélelem megdöntése végett a magyar állam ellen indított polgári per tárgyalására a Fővárosi Törvényszéken 2014. augusztus 26-án. MTI Fotó: Máthé Zoltán, Fotó: Máthé Zoltán
A Pénzcentrum internetes oldal kiszámolta, mennyit, hogyan és mikor kaphatnak vissza az adósok.
Az viszont máris látszik, hogy pénzintézettől függően hatalmas különbségek lehetnek a visszafizetés mértékében. Függően például attól, hogy melyik bank milyen mértékű árfolyamrést alkalmazott – értelemszerűen, ahol kisebb volt az eltérés az MNB középárfolyamához képest, ott a visszatérítés is kevesebb lesz. De nemcsak az árfolyamrés, a kamatemelési gyakorlat és a futamidő hossza, a felvett kölcsön mértéke és időpontja is változó személyenként és pénzintézetenként – a kompenzációban tehát eltérések lehetnek.
A Pénzcentrum kétféle számítást végzett, 8 millió forint, svájcifrank-alapú hitellel. Az első kalkuláció a jegybank havi átlagos kamataival számol, ez esetben a kamatemelés miatt 1,7 millió forint jár vissza az ügyfélnek, a második esetben egyszeri kamatemelést vesz példának, ilyenkor 781 ezer forintra számíthat az ügyfél.
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu