Újra összeugrott a Ház

Az állampolgárok árvíztől és bankoktól való megmentése, az ukrán helyzet, a NATO-ból való esetleges kilépés gondolata, az önkormányzati választás visszásságai, a civil szervezetek elleni hadjárat és a műkörmös földnyertes – mind-mind felvetődött az őszi ülésszak első országgyűlési napján. Amint azt korábban megszokhattuk, kemény odaszólogatásból, vitából és semmitmondó felszólalásokból sem volt hiány hétfőn.

Ország-világH. J.2014. 09. 19. péntek2014. 09. 19.

Kép: Budapest, 2014. szeptember 15. Orbán Viktor miniszterelnök felszólal napirend előtt az Országgyűlés plenáris ülésén 2014. szeptember 15-én. Mögötte Kövér László házelnök. MTI Fotó: Máthé Zoltán, Fotó: Máthé Zoltán

Kövér László; Orbán Viktor
Budapest, 2014. szeptember 15. Orbán Viktor miniszterelnök felszólal napirend előtt az Országgyűlés plenáris ülésén 2014. szeptember 15-én. Mögötte Kövér László házelnök. MTI Fotó: Máthé Zoltán
Fotó: Máthé Zoltán

A miniszterelnök beszéde előtt a képviselők elbúcsúztatták a közelmúltban elhunyt szocialista Kiss Pétert és a korábban az MDF színeiben politizáló Szűcs Istvánt.

A parlamenti képviselőket, úgy tűnik, mostanában leginkább a devizahitelesek ügye izgatja. Ha a szegények megsegítéséről van szó, mindenki egyetért – derült ki az öt párt képviselőinek felszólalásaiból. Orbán Viktor kijelentette, a kormány a fair bankok korszakát várja, az elszámoltatás középpontjában pedig az igazságosság, méltányosság és a tisztesség áll. Ezt azonban – mint mondta – csak fair küzdelemben szabad kikényszeríteni.

Az azonban már korántsem egyértelmű az ellenzék számára, hogyan történik majd a devizások mentése. A jobbikosok közül Vona Gábor és Z. Kárpát Dániel többször firtatta a kormánypárt és a bankok viszonyát, az MSZP elnöke, Tóbiás József az éhező gyerekekért aggódva megjegyezte, bármit támogatnak, ami a szegényeken segít, és javasolta, stadionok építése előtt inkább a családok anyagi helyzetét javítsák.

Többen jelezték: felettébb gyanús, hogy éppen a választások környékén lett olyan fontos a devizások megmentése. Az LMP-s Schiffer András szerint már négy évvel ezelőtt foglalkozni kellett volna a devizahiteles üggyel.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a Szabadföld Google News oldalán is!

Ezek is érdekelhetnek