Vajon a kutyák számára is nyitva áll a mennyország?

Nem csitulnak a viták a Ferenc pápának tulajdonított mondat elhangzása óta, miszerint az állatok is a mennybe juthatnak. Később ugyan kiderült: a világsajtó által is felkapott kijelentést nem Ferenc, hanem VI. Pál pápa mondta volt, igaz viszont, arról sincs szó, hogy Ferenc pápa szerint nem juthatnak az állatok a mennybe…

Ország-világSzücs Gábor2015. 01. 15. csütörtök2015. 01. 15.
Vajon a kutyák számára is nyitva áll a mennyország?

A kérdés nem új keletű. A hitélet tudósai, írók, filozófusok és akadémikusok is próbálták megállapítani: mi Isten szándéka az állatokkal. „Testvérlapunk”, vagyis az amerikai Dog Fancy nevű kutyás lap különböző vallások képviselőinek tette fel a kérdést: vajon a kutyák számára is nyitva áll a mennyország?

Brian T. McSweeney katolikus pap, New York:
– Tudtommal nem található semmilyen utalás a Bibliában Jézusról, hogy kapcsolatba került volna kutyákkal. De nekünk is kötelességünk kedvesen bánni az állatokkal, mert azok is Isten te emtményei, így Ő róluk is gondoskodik. Jézus azt mondja, minden teremtmény megújul a paradicsomban. Így a kutyatartókat megnyugtathatom, hogy a lehetősége megvan négylábú társaik mennybemenetelének, elvégre a mennyország nem holmi sivár, állatok és növények nélküli világ. Úgy gondolom, Isten megengedi nekünk, hogy szeretett társunk örökké mellettünk maradjon.

Gershon Winkler rabbi, Új-Mexikó, USA:
– Nálunk régi tradíció az állatok, különösen a kutyák tisztelete. Tanításaink szerint minden emberi és állati lénynek lélek adatott, s minden lélek visszatér teremtőjéhez. A Talmud több helyen is említ ókori rabbikhoz tartozó állatokat. Az akkori Izraelben emlékművet állítottak egy kutya tiszteletére, aki – hogy megmentse gazdája életét – maga ivott a kígyóméreggel szennyezett vízből. Az emlékmű neve Nafsha D'kalba, ami annyit tesz, „a kutya lelkének emlékére”. Minden teremtménynek lehetősége van bejutni az édenkertbe. Minden állat elnyeri jutalmát, az isteni üdvösséget, attól függően, hogyan élt a földön. Mert nekik is van lelkük, s ők is hoznak döntéseket.

Pema Wangak láma, a Tibeti Buddhista Központ vezetője, New York:
– A halál nem létezésünk végét jelenti. Csak testünket hagyjuk el, hogy lelkünk más életformába költözzön át. Ez a másik életforma egyaránt lehet állati vagy emberi. A kutyák is újjászületnek haláluk után. Az ember nem a világ központja, csak egy a létező életformák közül. Amennyiben tiszteljük az embereket, még több tiszteletet kell adnunk az állatoknak. A mi hitünk szerint is létezik mennyország, ahova mindenki eljuthat. A kutyák is felelősek azért, hogy a mennybe jutnak-e vagy sem, akárcsak az emberek.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a Szabadföld Google News oldalán is!

Ezek is érdekelhetnek