Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
AZ EGYIK LEGNAGYOBB MAGYARORSZÁGI brókercég működését szüntette be a Magyar Nemzeti Bank (MNB). A Buda-Cash brókerház valószínűleg másfél évtizede folyamatosan becsapja ügyfeleit, hazudik a kötelező adatszolgáltatásban. Akár százmilliárd forintra is rúghat az összeg, amivel nem tud elszámolni.
Fotó: © Üveges Zsolt
Valósággal megszállta hétfő este a rendőrség a Buda-Cash budapesti központját. Nem véletlenül: súlyos visszaélésekről értesült az MNB, keddre már be is vonták a brókercég működési engedélyét. Kedden kora délután sajtótájékoztatón tudhatott meg a nyilvánosság többet az esetről. Windisch László, az MNB alelnöke szerint alapos a gyanú, hogy másfél évtizede folyt a csalássorozat az 1995-ben alapított cégnél. Ami az évek alatt hatalmasra duzzadt: több konkurensét is felvásárolta, a Budapesti Értéktőzsdén a hetedik legnagyobb forgalmú tőzsdetag volt.
A cég irányítását most az MNB egy kirendelt felügyeleti bizottságra ruházta, az ügyfelek értékpapírszámláit és pénzét zárolták – azokhoz jelenleg senki nem férhet hozzá. A károsultak pontos számát egyelőre nem tudni.
Hogy másfél évtizeden át hogyan nem szúrt szemet senkinek a csalás, nem tudni, noha a cégnél ötévente ellenőrzést végeztek. Most valószínűleg a DRB-bankcsoport ellenőrzésekor vezethettek a szálak a Buda- Cashig – előbbi a brókercég érdekeltségi köréhez tartozik. Így a DRB-Buda, a DRB-Dél- Dunántúl Bankhoz, a Dél-dunántúli Takarékbankhoz és az Észak-magyarországi Regionális Bankhoz is felügyeleti biztost rendelt ki az MNB. A DRB-csoport és a Buda-Cash ügyfelei közül összesen több mint százezren lehetnek érintettek.
A brókercég által károsult ügyfeleket a Befektetővédelmi Alap kártalanítja, maximum hatmillió forintig. Windisch László szerint a magyar pénzügyi rendszer ekkora mértékű csalástól nem rendül meg, a DRBcsoport ugyanis a bankrendszer egy százalékát sem tette ki.
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu