Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
A CSALÁDON BELÜLI és a nők elleni erőszak minden formájának felszámolása, képzés a rendőrök számára, hogy kezelni tudják az efféle erőszakos helyzeteket, több, gyermekek és nők számára elérhető menedékház – mindez célja az Európai Tanács Isztambuli Egyezményének. Magyarország egy évvel ezelőtt írta alá, de törvénybe iktatása azóta is várat magára.
„Az Országgyűlés kinyilvánítja, hogy elutasítja az erőszak minden formáját, ezek közül is különösen azokat, amelyekben fizikai és érzelmi szempontból védtelen nők és gyermekek az áldozatok.”
Szelényi Zsuzsa, az Együtt képviselője ezzel a felütéssel nyújtott be határozati javaslatot, amelyet 35 ellenzéki képviselő is támogatott. A javaslat sürgetné a törvényhozást, hogy minél hamarabb ratifikálja, azaz ültesse át a jogrendszerbe a már aláírt Isztambuli Egyezményt. Minderről múlt héten szavaztak a honatyák és honanyák.
Többséggel söpörték le az asztalról a javaslatot: a Jobbik tartózkodott (indokuk szerint az Isztambuli Egyezmény nem foglalkozik a családon belüli erőszak legelterjedtebb formájával, az abortusszal), a Fidesz-KDNP képviselői pedig leszavazták. Az Igazságügyi Minisztérium közleménye szerint nem azért voksoltak nemmel, mert nem fontos számukra az Isztambuli Egyezmény, sőt azon már egy külön munkacsoport dolgozik. Mindez persze rengeteg idővel jár, hiszen számos jogszabályt érint.
Érthetetlen, hogyha a határozati javaslat érdemben csupán felgyorsítaná az Isztambuli Egyezmény magyar törvényekbe való beemelését, miért utasították el annak megszavazását a kormánypártok.
Remélhetőleg a jogszabályon dolgozó Nőkkel Szembeni Erőszakkal Foglalkozó Munkacsoport minél hamarabb végez a munkával, és semmi akadálya nem lesz annak, hogy beépítsék az Isztambuli Egyezményt a magyar jogszabályba.
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu