Minden gyereknek kutya mellett kellene felnőnie

Az utóbbi évtizedekben a kutya az egykori háziállatból immár véglegesen társállattá – társunkká – vált. Sőt sok esetben immár ők azok, akik mintha az ember jobbik énjét jelentenék. Ezért fontos, hogy a gyerekek, ha lehet, kutyával együtt nevelkedjenek, így ugyanis hamarabb képesek megtapasztalni, hogy a világ nem pusztán körülöttük forog. A gyermekek a kutya gondozásával, de pusztán a vele való együttléttel is megismerik a szabályok, az önfegyelem, a sorrendiség fontosságát.

Ország-világSzücs Gábor2015. 04. 03. péntek2015. 04. 03.
Minden gyereknek kutya mellett kellene felnőnie

Az internet a közelmúltban összegyűjtött kilenc okot arról, hogy miért is kellene minden gyereknek kutya mellett felnőnie.

1. Kevesebb betegség: a vizsgált finn családok közül ott, ahol volt kutya, a babák 33%-kal kevesebb betegséget kaptak el, mint a kutya nélküli családok babái.
2. A kutyás gyerek hamarabb megtanul olvasni: nem szégyelli a gyakorlást, ha van kutyája.
3. A kutyás gyereknél fele akkora arányban alakul ki az allergia és az asztma, mint a nem kutyásnál.
4. Kevesebb szívbetegség: a kutyatartók többnyire kevesebbet stresszelnek, mint mások, és így kevésbé küzdenek vérnyomásproblémákkal.
5. Több mozgás, ezt talán nem is kell magyarázni.
6. Az autista gyerekek stressz-szintje jóval alacsonyabb, ha együtt élnek egy kutyával.
7. Jobb testvéri kapcsolat: az együtt töltött órák magasabb száma és a közös felelősségvállalás miatt a kutyás családokban általában mélyebbek és jobbak a testvéri kapcsolatok.
8. Kutyatartás = jó fej kölykök. Ahol van kutya, ott a gyerekek magabiztosabbak, barátságosabbak, és nagyobb önuralommal rendelkeznek. 9.

Gondoskodásra nevel: ha elég nagyok a gyerekek, akkor rájuk lehet bízni a kutyatartással járó feladatokat, ez pedig felelősségvállalásra és elköteleződésre tanítja őket.

Az is bebizonyosodott, hogy a kutyával való együttlét, a kutya simogatása, ölelgetése csökkenti a vérnyomást, endorfinokat, azaz örömhormonokat termel, fájdalomcsökkentő hatással jár, tehát a stresszcsökkentő hatáson kívül a szociális szabályozórendszerekre biológiailag is hat. Bár kevés helyen engedik, de a kutatások szerint a kutya osztálytermi jelenléte növeli a diákok érzelmi stabilitását, tanulási hatékonyságát és figyelmi kapacitását, valamint a pozitív szándékú viselkedések számát. A kutya a biztonság, a megértés érzésének átélésére ad lehetőséget hűséges természetén keresztül. A biztonságérzet pedig nagyobb szabadsághoz, aktivitáshoz vezet, így a gyermekek bátrabban próbálnak ki új játékokat, bátrabban barátkoznak.

Vagyis kedves anyuka, aki kutya közeledtén sikítozva próbálja megmenteni gyermekét attól, hogy egy barátságos orr megközelítse, tudja meg: sikeresen ügyködik azon, hogy egy kutyától rettegő, beteges gyereket neveljen…

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a Szabadföld Google News oldalán is!

Ezek is érdekelhetnek