Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
Mindig is volt és lesz is némi puskázás az iskolában, kár lenne tagadni. A nyugati földtekén ezt szigorúan büntetik, a diákok mégis próbálkoznak, főleg a korszerű elektrotechnika segítségével. Sokféle módszer született, abban azonban mindegyik azonos, a diákok nagyon ügyelnek rá, hogy ne bukjanak le, hiszen ilyenkor – legalábbis nálunk – azonnal véget ér az aznapi kérdezz-felelek.
Indiában azonban a fiatalok kissé másképpen állnak a megméretéshez. Úgy tűnik, ott nem sok következménye van, ha valaki lebukik, hogy csalt. A Bihar államban készült felvételek bejárták a világot. Ezeken jól látszik, hogy arrafelé olyan szoros a családi és baráti kapocs, hogy akár még a falra is felmásznak, hogy a teremben zajló vizsgázókat segítsék a válaszaikkal.
Vicces és megdöbbentő látvány, ahogyan a második emeleti ablakokból is lógnak a segítőkész apák, bátyók, szomszéd fiúk tömegei, hogy beordibálják a már napvilágra került feladatok megoldásait. A feladatokhoz ugyanis nem nehéz előre hozzájutni, némi kenőpénz kell, s a vizsga előtt egy-két nappal korábban már tudottá válnak. Nemrég egy csomó helyes vizsgafeladat-megoldást foglaltak le egy iskolában. Ezeket általában eldugják az osztályteremben, máshol pedig – mint látható – a tettre kész családtagok másznak fel a falakra.
A bihari iskola vizsgabizottságában tudnak az elszánt segítőkészségről, de sokat nem tudnak tenni ellene. Megesett, hogy a magukról megfeledkezett szülőket a rendőrök zavarták el, kéttucatnyi különösen túlbuzgó férfiút elő is állítottak. Az ilyen csalókra elvileg börtön és pénzbírság is kiszabható. Kérdés, a bíróság hogyan ítéli meg a történteket, mert a tanulás manapság nagyon is dicséretes dolog Indiában. S vajon az így szerzett iskolai bizonyítványok mennyit érnek?
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu