Bajok Orbán Viktor levelével - Hamis a kérdés is

Több mint nyolcmillió küldeményt kaphatnak kézhez a magyar állampolgárok, Nemzeti Konzultáció címen. A kormány nem először él ezzel a „kommunikációs eszközzel”, a téma ezúttal a bevándorlók kérdése.

Ország-világHardi Judit2015. 05. 15. péntek2015. 05. 15.

Kép: Budapest, 2015. május 5. Nyomtatják a bevándorlásról szóló nemzeti konzultáció kérdőíveit a Közigazgatási és Elektronikus Közszolgáltatások Központi Hivatalában (KEKKH), Budapesten 2015. május 5-én. A KEKKH, a közlönykiadó és a Magyar Posta együtt hivatott arra, hogy a több mint nyolcmillió küldeményt eljuttassa a választókhoz. MTI Fotó: Kovács Attila, Fotó: Kovács Attila

Bajok Orbán Viktor levelével - Hamis a kérdés is
Budapest, 2015. május 5. Nyomtatják a bevándorlásról szóló nemzeti konzultáció kérdőíveit a Közigazgatási és Elektronikus Közszolgáltatások Központi Hivatalában (KEKKH), Budapesten 2015. május 5-én. A KEKKH, a közlönykiadó és a Magyar Posta együtt hivatott arra, hogy a több mint nyolcmillió küldeményt eljuttassa a választókhoz. MTI Fotó: Kovács Attila
Fotó: Kovács Attila

Kíváncsi a kormány a menekültekkel kapcsolatos véleményünkre: a kiküldött levélre júliusig válaszolhatunk ingyen, kitöltve a kérdőívet. A cél eredetileg a konzultáció, ám neves társadalomkutatók szerint irányított kérdésekkel már eleve megkötik a válaszadó kezét. Vagyis: a kérdés már önmagában hordozza a választ, ezért érdemi információt nem adhatnak azok, akik kitöltik a kérdőívet. Kifogásolták azt is, hogy a felajánlott válaszlehetőségek nem elegendőek – a három válasz közül a középső nem semleges, sokkal inkább az igenlés felé húz el.

Nem csak ez az egyetlen baj Orbán Viktor levelével. Több nemzetközi szervezet, legutóbb az Egyesült Nemzetek Szervezete (ENSZ) emelte fel szavát ellene. Az ENSZ Menekültügyi Főbiztossága közleményt adott ki, mint fogalmaznak: „Mély aggodalommal tölt el bennünket, ahogyan a magyar kormány egyre erőteljesebben rágalmazza azokat az embereket, akik Szíriából, Afganisztánból, Irakból és más háborús övezetekből menekültek el, és akiknek kétségbeesett szükségük van biztonságra és védelemre Magyarországon.”

A szervezet szerint a kérdéssor szándékosan keveri a menekülteket és a menedékkérőket a gazdasági bevándorlókkal, ráadásul tévesen hibáztatja őket az állítólagos terrorveszély miatt. Mint írják, nem szabad elfelejtenünk, nem ezek az emberek jelentenek fenyegetést, sokkal inkább ők vannak veszélyben. A közlemény emlékeztet: a nálunk menedékkérő emberek hasonlóak ahhoz a több mint kétszázezer magyarhoz, akiknek 1956 után kellett elhagyniuk az otthonukat. És akiket a világ számos országa befogadott.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a Szabadföld Google News oldalán is!

Ezek is érdekelhetnek