Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
Már nemcsak az Oroszország szíriai fellépését ellenző brit és amerikai politikusok, hanem műszaki szakértők, mi több, Moszkva urai is a terrorcselekményt tartják a legvalószínűbbnek a nemrégiben lezuhant orosz Airbus A–321-es gép balesetének körülményeit vizsgálva.
Ez is közrejátszhatott abban, hogy a Kreml kérésére az FBI is részt vesz a tragédiát kiváltó esetleges robbanás kivizsgálásában. Az egyiptomi elnök országát lejárató összeesküvésről beszél, a média figyelmének középpontjába az egyiptomi repterek biztonsági rendszere került, jelentős visszaesést okozva már most az egyiptomi gazdaság fellendítésében döntő szerepet játszó turizmusnak.
Külföldiek tízezrei hagyják el fejvesztve az országot, a britek után az oroszok is evakuálták állampolgáraikat – e két országból érkezik évente a legtöbb külföldi. A baleset időzítése sem mellékes: az Arab Tavasz óta tavaly mutatkoztak először a válságból való kilábalás jelei: 27 százalékkal nőttek a turizmus bevételei.
Az óvatosság nem alaptalan, a Sarm-es-Sejk-i repülőtér dolgozói az ellenőrzés felületességéről és a mindent átható korrupcióról beszéltek az egyik nemzetközi hírügynökségnek.
A szakmai vallomásból kiderült többek közt, hogy a rosszul fizetett rendőrök gyakran maguk ajánlják az utasoknak – némi kenőpénzért cserébe – a személyi és poggyászellenőrzés elkerülését. Sokszor nyílt titok az is, mely csomag tartalmaz kábítószert, fegyvert, tulajdonosuk akár már 10 euróért is elérheti, hogy az ellenőrzést kijátszva felkerüljön a fedélzetre. Ezek után nem meglepő, hogy az Egyiptomot elhagyó oroszok különgépen utaztatják poggyászaikat: csak vasárnap 30 tonnányi bőrönd érkezett Oroszországba.
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu