Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
Véget ért a 12 csapatos bajnokság a labdarúgásban. A Ferencváros tett róla, hogy a bajnoki címért folyó harcban ne legyen körömrágás: 21 pontos előnnyel zártak a zöld-fehérek.
Kép: Sopron, 2016. április 30. A bajnok Ferencváros játékosai a kupával, miután a labdarúgó OTP Bank Liga 33., utolsó fordulójában játszott Szombathelyi-Swietelsky Haladás – Ferencváros mérkőzésen 1-0-ra győztek Sopronban 2016. április 30-án. MTI Fotó: Illyés Tibor, Fotó: Illyés Tibor
Viszont a kiesés elől menekülő csapatok között azért akadt néhány pikáns összecsapás. A Békéscsaba sorsa már korábban megpecsételődni látszott, viszont a Puskás Akadémia felcsúti székhelyű gárdája a Vasassal harcolt a bennmaradásért. A lépés a Vasasnak jött ki jobban, Dunaújvárosban (hol máshol?) 2-0 arányban legyőzte az MTK-t, így a Puskás Akadémia hiába verte meg otthon, a Pancho Arénában 2-1-re a Bp. Honvédot, kiesett az első osztályból. Hogy még nagyobb legyen a sportágban a felfordulás, a Fradinak – a Haladás elleni 1-0-s győzelme után – Sopronban adták át a bajnoki serleget.
Valamikor az Üllői úton ilyenkor dalos, táncos majális következett volna – persze vénaszkenner nélkül… Mára a magyar labdarúgás nagyon sokat veszített mozgósító erejéből.
Szinte teljes érdektelenség mellett esett ki a Békéscsaba az élvonalból, pedig nincs sok olyan település az országban, ahol annyira rajonganának ezért a sportágért, mint a Viharsarokban.
Emlékszem, milyen népünnepély volt, amikor 1968-ban – a Szolnoki Spartacust megelőzve – az NB II-be jutottak. Aztán 1974-ben a Diósgyőrrel együtt léptek az NB I/B-ből az első osztályba. A megyeszékhelyen a Kőrös Hotel bárjában durrantak a pezsgők, de nemcsak a város ünnepelt, hanem az egész vidéki labdarúgás. Sorra jöttek a neves edzők – Mészöly Kálmán, Csank János, Supka Attila –, s érkeztek az eredmények is. Ma már szinte elképzelhetetlen, ami 1975. május 10-én zajlott a Kórház úti pályán. A Békéscsaba 22 ezer(!) néző előtt 1-0-ra legyőzte a Ferencvárost. Az sem volt akármi, amikor 1988-ban megszállták Szolnokot a csabaiak: ötezer szurkoló érkezett a Tiszaligeti stadionba, ahol Csank János csapata MNK-döntőt játszott a Bp. Honvéddal, és 1-0 arányban győzött. Kilépve a nemzetközi porondra, egy norvég csapaton túljutottak, de aztán egy török kompánia megállította őket úgy, hogy a 90. percben, 1-2-es állásnál Ottlakán 11-est hibázott. Nem voltak légiósok, a környékbeli csapatokból erősítettek. Csató Sándor és Szekeres József Szolnokról került az NB I-be és lett ott kedvenc. Volt, hogy kiesett a csapat, de mindig visszakapaszkodtak. A válogatottban helyet kapott Amsel Ignác (1921–1931 között), az utódok közül Pásztor József és Kerekes Attila. Most a Békéscsaba búcsúzik, de biztos, hogy nem örökre.
OLIMPIAPÓTLÓ KUPAMECCSEK. Lehet, hogy kézilabdakupa-özön zúdul ránk kárpótlásul olimpiai távolmaradásunkért? A győri lányok már bekerültek a legjobb négy közé, és a Bajnokok Ligája győzelemért játszanak május 7–8-án a Papp László Budapest Sportarénában, a Buducsnoszt Podgorica ellen kezdve a menetelést. A férfiak között az MVM Veszprém – miután a szkopjei háromgólos győzelem után 30-30 arányú döntetlent ért el a Veszprém Arénában a Vardar ellen – szintén bejutott a Final Fourba. A kölni négyes döntőben a lengyel Kielce (a Barcelonát verte ki), a német Kiel és a francia Paris Saint-Germain lesz a mieink „játszótársa”. A Dunaújváros női csapata pedig az EHF-kupát tarthatja itthon, ha a német TuS Metzingen ellen ledolgozza kétgólos hátrányát, amit Konkoly Csaba együttesével szemben idegenben szedett össze. Nos, azért mindezt odaadtam volna cserébe egy riói jó helyezésért…
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu