Mindig eseményszámba megy, ha Koncz Zsuzsa új lemezt ad ki. Még akkor is, ha nincs nagy felhajtás körülötte, agyonhallgatja a média, sem a közszolgálati, sem a kereskedelmi televíziók-rádiók nem hívják beszélgetésre, sőt a dalait sem játsszák.
Szerencsére a régi-új rajongók kitartanak az énekesnő mellett, a koncertjei telt házak előtt zajlanak.
A Vadvilág sorrendben a negyvenedik Koncz-album. Három év telt el az előző, Tündérország című korongja óta, s ez idő alatt sok minden megváltozott körülöttünk. Mint ahogyan a címadó nótában is megfogalmazódik: ingoványos vadvilág köszöntött ránk, ahol nincs biztonság, a szabadságot pedig gyáván elveszítjük. A szerzemények szövege a jelenünkről szól, harcokról, küzdelmekről, fordított világról, pálfordulásról, de megkapjuk a biztatást is, hogy ne adjuk fel, van még remény, kell a barátság, a közös haza. Gyógyír lehet a szeretet és a dal, hisz’ örökre összetartanak bennünket – vallja az egyik legdinamikusabb szám, mint ahogyan a legszebbek közé tartozik az a gondolat is, hogy milliárd csillagként ragyogva élünk majd valahol, ahol összeér a föld és az ég. Fontos üzenetként került a lemezre Ady Endre Történelmi lecke fiúknak című verse, ami szinte felhívás forradalomra.
Koncz Zsuzsa ezúttal is hűséges zenészbarátaival dolgozott együtt: Bródy János, Závodi Gábor, Maróthy Zoltán, Gerendás Péter, Tolcsvay László zeneszerzőkkel, és Bródyn kívül Müller Péter Sziámi szövegíróval. Igazán aktuális (néhol áthallásos) lemez született.