Rekordévet zártak - az pedig egészen rendkívüli, amit a nagy vesztes művelt...

Palágyi Béla Sportnapló rovata. - Adu-Dzabi volt a helyszíne a Forma–1 gyorsasági autóverseny-sorozat idei utolsó futamának. Rekordévet zárt a száguldó cirkusz, hiszen nem volt még rá példa, hogy egyazon idényben 21 alkalommal álljanak rajthoz a versenyzők. De alighanem az is rendkívüli, amit Lewis Hamilton, a britek háromszoros világbajnok, Mercedesszel versenyző pilótája művelt.

Ország-világPalágyi Béla2016. 12. 03. szombat2016. 12. 03.

Kép: November 27, 2016 - Abu Dhabi, VAE - Motorsports: FIA Formula One World Championship 2016, Grand Prix of Abu Dhabi, .#6 Nico Rosberg (GER, Mercedes AMG Petronas Formula One Team), Image: 306859323, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Profimedia, Zuma Press - News, Fotó: Profimedia

Motorsports: FIA Formula One World Championship 2016, Grand Prix of Abu Dhabi
Fotó: Profimedia

A 21 futamból tízet megnyert – mégsem lett világbajnok. Két ízben motorhiba miatt nem ért be a célba, ezért akkor nulla ponttal zárt. Az utolsó futamban tehát az volt a tét, hogy az üldözője, Nico Rosberg, a német színekben versenyző finn pilóta képes-e felkapaszkodni a dobogóra, mert ha igen, akkor ő az idény győztese.

A két rivális az első két rajtkockából indult: elöl Hamilton, mellette-mögötte Rosberg. Hatalmas taktikai harc zajlott, Hamilton lassú tempót diktált, amivel Rosberget is visszafogta, esélyt adva arra, hogy legalább ketten megelőzzék, és így az éllovas címvédőé legyen a világbajnoki kupa. De hiába minden próbálkozás, Rosberg makacsul ragaszkodott a második helyhez, ami neki az összetett világbajnoki címet jelentette. Így száguldottak be a célba a brittel az élen – és a végtelenül boldog második finnel, aki 34 év után követte apja, Keke Rosberg példáját a világelsőségben. Természetesen a 67 éves papa a helyszínen gratulált a nyomdokaiba lépő fiúnak. Lewis Hamilton a derbi végén szimpatikusan nyilatkozott: nem lehet mindig nyerni!

Az, hogy apa a fiának adja át a volánt és később a világbajnoki címet, nem túl gyakori a sportágban. A Rosberg família előtt mindössze egyszer történt meg: akkor a brit Graham Hill és Damon fia tudtak koccintani a világbajnoki serleggel. Elhangzott egy minket érintő bejelentés is: az M4 továbbra is közvetítheti a versenyeket. A képernyő előtt várjuk majd az újabb Baumgartner Zsoltot, hogy a „nagyok” között körözhessen…