Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
Félresiklott járat - Trónok harca - Paragrafuspara
Kép: A local station worker looks on at the main railway station in Belgrade on January 14, 2017. A train from Russia, decorated with the Serbian flag and artwork featuring Serbian churches, monasteries and medieval towns, plans to begin trips traveling from Belgrade to Kosovska Mitrovica, for the first time since the 1998-99 war. / AFP PHOTO / OLIVER BUNIC, Fotó: OLIVER BUNIC
FÉLRESIKLOTT JÁRAT
Amit a szerb kormány Koszovó-ügyi irodájának vezetője kulturális örökséget bemutató mozgó kiállításnak nevezett, azt Hasim Thaci koszovói elnök provokációnak és szuverenitása agresszív megsértésének nyilvánította. Belgrádból a koszovói Észak-Mitrovicába olyan vonatot indítottak útnak a szerbek, amelynek oldalára húsz nyelven írták ki: „Koszovó Szerbia (része)”, s amelyet aztán Pristina nem engedett országa területére. Az orosz gyártmányú szerelvényen az utasteret szerb templomok, kolostorok ikonképei díszítették. Az 1998–99-es koszovói háború óta ez lett volna az első vasúti járat Belgrádból Koszovszka Mitrovicába.
TRÓNOK HARCA
Valamennyi roma császárává koronázták az erdélyi Nagyszebenben ifjabbik Iulian Radulescut, aki január 12-én, 79. évében elhunyt apját követi a jelképes trónon. A népszámlálás szerint 620 ezres, a valóságban azonban több mint kétmilliós romániai cigányság körében „többes királyság” van érvényben (a katolikus romáké, sőt léteznek a nemzetközi király címet birtokló dinasztiák is), több uralkodón osztozhatnak az ottani romák, így kérdéses, milyen lesz II. Iulian uralkodása. Az 53 éves, több évtizede az Egyesült Államokban élő és ott szállítási vállalatot működtető trónörökös apja koporsójánál célul tűzte ki a románok és a romák közti gyűlölet felszámolását, a cigány gyerekek iskoláztatásának ösztönzését.
PARAGRAFUSPARA
A kijevi külügyminisztérium keresetet nyújtott be az ENSZ hágai székhelyű Nemzetközi Bíróságán Oroszországgal szemben terrorizmus finanszírozása és faji megkülönböztetés miatt. Az elnöki sajtószolgálat tájékoztatása szerint Kijev azzal vádolja Oroszországot, hogy a Donyec-medencében zajló fegyveres konfliktusban játszott szerepével, a Krím elcsatolásával az megsértette a terrorizmus finanszírozásával szembeni fellépésről szóló nemzetközi egyezményt, akárcsak a bekebelezett félszigeten élő krími tatárokkal szembeni bánásmóddal a faji megkülönböztetés elleni küzdelemről szóló ENSZ-konvenciót.
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu