Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
Mi egy vállalat célja? A közjó megteremtése vagy a profit? – ezzel a kérdéssel indította Tóth József közgazdász előadását az idei első Gutmann Fórumon. A vállalkozók célja ma a növekedés és a nagyobb piaci részesedés, ez az üzleti magatartás azonban csapdába zárja őket.
A 2000-ben alapított ÉrMe Hálózat vezetője és a Keresztény Társadalmi Elvek a Gazdaságban (Keteg) Alapítvány kuratóriumi tagja szerint a profitmaximalizáló gazdasági felfogással szemben lehetséges az etikus, értékalapú közgazdaság, amely a közjót állítja célul, ahol megtalálható a kölcsönösség, ajándékozás lelkülete is.
Maga Szent II. János Pál pápa is azt vallotta: „A tökéletes vállalkozó egyben szervező, feltaláló, felfedező és hódító is. Indítéka a létfenntartás mellett a kibontakozás, kreativitás, a vállalkozói szellem, a társadalmi presztízs és a vágy a közjó szolgálatára.”
Napjainkban egyre több példa van arra, hogy az üzleti életben nem egymást kizáró fogalmak a kereszténység és a profit, az üzlet és az emberség, felelősségvállalással ezek egyesíthetők. Azok a gazdaságok és vállalkozások, melyek az ember szolgálatát tekintik végső célnak, sokkal hatékonyabbak a haszon megteremtésében, mint azok a vállalkozások, melyek egy szűk réteg szempontjait helyezik előtérbe. Ezzel együtt az etikus viselkedés nem magától értetődő, mivel az állandó fogyasztás, amely kiszorít minden más kulturális, szellemi vagy politikai kérdést, elengedhetetlen a termelés fenntartásához és a növekedéshez. A közgazdász szerint az etikus vezetés kultúrája csak olyan vállalati közegben érvényesül, ahol a vezetők elkötelezettek ez ügyben.
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu