Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
Pénz nyitja a kiskaput - Miközben az országot elárasztotta a kormány EU-ellenes plakátjaival, az egyik legnagyobb hitelminősítő figyelmeztet: ha „megállítjuk” Brüsszelt, azt gazdaságilag nem az unió, sokkal inkább mi sínylenénk meg.
Kép: Putnok és térsége Sajóvelezd új magyarország program tábla bánya bezárás szegénység válság munkaerő munkanélküliség gömör vidéke 2014 02 21 Fotó: Kállai Márton
Akár gazdasági leminősítés is jöhet, ha elesünk az uniós támogatásoktól. A Fitch Ratings hitelminosítő hétfőn adott ki közleményt, amelyben felhívja a figyelmet: a visegrádi országok esetében különösen pozitív tényező az EU-tagság, és ha kilépésre kerülne sor, erőteljes, negatív gazdasági következményekkel kellene számolnunk.
Ha a politikai feszültség ennyire még nem is mély, de egyre több európai vezető pedzegeti a kétsebességes Európa ötletét, ami háttérbe szorítaná a keleti országokat.
A Fitch emlékeztet: a visegrádi országok eddig csak profitáltak a tagságból, a négy ország az uniós források harmadát kapta meg, összesen 152 milliárd eurót; erősödött a külkereskedelem, a termelékenység.
(Magyarországon a kormányzati beruházások 57 százaléka uniós pénzből valósul meg, ezzel vezetünk a visegrádi országok között.)
Nem véletlen, a régió kormányai nem támogatják a kétsebességes Európa ötletét, nemtetszését fejezte ki a napokban a lengyel vezetés, de a magyar kormány sem örülne, ha az ország perifériára kerülne az unióban. Sőt a magyar álláspont szerint ez az unió végét jelentené.
Márpedig egyre több nyugat-európai ország politikusa támogatja az ötletet, köztük Emmanuel Macron, a frissen megválasztott francia elnök. Létezik azonban megoldás számunkra is: ha csatlakozunk az eurózónához, nem esnénk el a támogatások nagy részétől.
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu