Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
Derűlátásra nem ad okot a KSH kutatása: kiderült, hogy a 19 megyéből 11-ben többen vannak azok, akik nem jutottak el az érettségiig. Öröm az ürömben, hogy a teljes lakosságot nézve emelkedik a képzettség, a felnőttek 55 százalékának van érettségije.
Kép: Érettségi - magyar nyelv és irodalom középszintű írásbeli vizsga Pesterzsébeti Közgazdasági Szakközépiskola diák tanuló iskola tanterem 2017.05.08 fotó: Németh András Péter, Fotó: Nemeth Andras Peter +36208281361
A fővárosban élnek a legképzettebb magyarok, ami nem meglepő, hiszen itt találjuk a legtöbb felsőoktatási intézményt, illetve az olyan munkahelyeket, ahol felsőfokú végzettség szükséges. A budapestiek 76,4 százalékának van legalább középfokú végzettsége. Nógrádban sokkal rosszabb a helyzet, ott csak a felnőttek 42,8 százalékának van érettségije. Szabolcsban az arány 43,4 százalék, Jász-Nagykun-Szolnok megyében 43,6, Tolnában 43,8. A lista elején Pest (58), Csongrád (56,4), illetve Győr-Moson-Sopron megye (52,7 százalék) áll. Ennek hátterében több ok is állhat, az azonban bizonyos, hogy nem ösztönzi a fiatalokat az iskolában maradásra, hogy 18-ról 16 évre csökkentették a tankötelességet.
Rengeteg tinédzser hagyja el az iskolát, sokan közülük sajnos kallódnak, sem nem dolgoznak, sem nem tanulnak. Évről évre nő a számuk, a 2011/2012-es tanévben a 15–19 évesek 5,8 százalékáról mondhattuk el ezt, a tavalyiban viszont már 11,3 százalékukról.
Pedig érdemes lenne még pár évig koptatni a padot a nyolcadik elvégzése után is, hiszen a tapasztalat az, hogy sikeresebbek, többet keresnek a munkaerőpiacon, akiknek érettségijük van.
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu