Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
Palágyi Béla írása a Sportnapló rovatban.
Kép: Hungary's Timea Babos (R) and France's Kristina Mladenovic celebrate beating Russia's Ekaterina Makarova and Elena Vesnina in their women's doubles final match on day 12 of the Australian Open tennis tournament in Melbourne on January 26, 2018. / AFP PHOTO / Greg Wood / -- IMAGE RESTRICTED TO EDITORIAL USE - STRICTLY NO COMMERCIAL USE --, Fotó: GREG WOOD
Ezen túl már úgy lesz, hogy piros ceruzával jelöljük be a naptárainkban a legjelesebb teniszeseményeket, ahol versenyzőinknek nemcsak illendőségből tapsolunk a meccseik után, hanem győzelmeiket is önfeledten ünnepelhetjük – ahogyan azt eddig a nagy tenisznemzetek tették. Legalábbis ezt ígéri az idei Australian Open, ahol Fucsovics Mártont diadalmas menetelése után, a 16 között csak a későbbi győztes, a svájci Roger Federer tudta megállítani. Aztán női párosban Babos Tímea a francia Kristina Mladenoviccsal a döntőben az orosz Vesznyina, Makarova kettős ellen 6-4, 6-3 arányban győzött, és Asbóth József, Körmöczy Zsuzsa, Taróczy Balázs, s Temesvári Andrea Grand Slamsikere után ötödikként emelhette magasba a nagy trófeát. Ám még nem volt vége: a vegyes páros fináléját nézve is jó volt magyarnak lenni, mivel Babos az indiai Rohan Bopanna oldalán vívta a Gabriela Dabrowski, Mate Pavic kanadai, horvát kettős ellen. Itt már nem sikerült győzni, de a második hely is egy szép álom.
Taróczy Balázs a svájci Heinz Günthardttal győzött 1981-ben a Roland Garroson, majd nyertek 1985-ben, a wimbledoni tornán is. Temesvári Andrea az amerikai Martina Navratilovával 1986-ban lett győztes a Roland Garroson. Egyéniben is nyertek magyarok: Asbóth József 1947-ben, Körmöczy Zsuzsanna pedig 1948-ban lett első Párizsban. Eddig ezeket a neveket nyomtatták ki vastag betűkkel a magyar tenisz évkönyvében – most már bővült a névsor. S ami az utánpótlást illeti: Piros Zsombor és társai láttán azért ne tegyük mélyre az asztalfiában azt a piros ceruzát…
Valamikor szívesen fogták sportolóinkra, hogy csak azokban a sportágakban érnek el sikert, amelyekben nincs pénz. Például a kajak-kenuban – elnézést a képzavarért – szárnyalnak, de a teniszben, az ökölvívásban vagy a Forma–1-ben hiába keresünk nagy győzelemre is esélyes magyart. Nos, Fucsovics nem járt rosszul (240 ezer ausztrál dollár, azaz 48,5 millió forintnyi díjazást zsebelt be) azzal sem, hogy a nyolcaddöntőbe jutott. Hát, ha még ő lett volna Roger Federer… Az igaz, hogy a szinglit jobban fizetik, de – a nagy melegre való tekintettel – Babos Timi is kapott egy jókora adag fagylaltra valót: 485 ezer ausztrál dollárt, átszámítva 97 millió forintot keresett Melbourne-ben.
XXX
Női kézilabdában megszoktuk, hogy ha a Győri AUDI ETO KC pályára lép, ott csak a győzelem aránya lehet kétséges. Ezúttal Bukarestben, a CSM Bucuresti volt az ellenfél, és az ETO meglepetésre 22-28 arányban vereséget szenvedett.
Jó, hiányzott néhány idegenlégiós klasszis – így Anja Althaus, Eduarda Amorim, Stine Oftedal –, de azért a fél magyar válogatott ott volt… Tomori Zsuzsa például 7 dobott góllal feledtette sérülése miatti hosszú kimaradását. Arról is ritkán hallani, hogy a kapuban a norvég Kari Grimsbő gyengébben szerepel – ám ezúttal a világ egyik legjobb kapuőre sem remekelt. Sok minden persze nincs veszve, a Győr így is a második a csoportjában, de az biztos, hogy a Bajnokok Ligájának trófeája valamennyi ellenfél számára értékesebb mindennél.
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu