Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
Hosszú várólisták, hálapénz, túlterhelt orvosok, ápolók, egyre gyakoribb kórházi fertőzések – a legtöbbeknek ez jut eszükbe a magyar egészségügyről.
Kép: Balassagyarmati kórház 2017.06.01 beteg korhaz orvos egészségügy fotó: Németh András Péter, Fotó: Nemeth Andras Peter +36208281361
A Publicus Kutatóintézet pár hete végzett felméréséből például kiderül, a megkérdezett magyarok 64 százaléka vett igénybe állami egészségügyi szolgáltatást az utóbbi években, és közülük 66 százalék volt elégedetlen az ellátással. A válaszadók 49 százaléka fizet hálapénzt, ugyanennyien találkoztak már valamilyen várólistával. Hogy előbbre kerüljön ezen a listán, 52 százalékuk fizetett is már. A megkérdezettek 54 százaléka vett igénybe valamilyen magán-egészségügyi ellátást az elmúlt pár évben.
Többször hírt adtunk az egészségügyi intézmények tartozásairól is, amit az államkincstár időről időre próbál „foltozni”. A legfrissebb államkincstári jelentés szerint az év első két hónapjában 22,9 milliárd forintnyi adósságot halmoztak fel az egészségügyi intézmények.
Most az Eurostat adatait közöljük: a legfrissebb statisztika arra vonatkozik, egyes tagállamok mennyit költenek egészségügyi kiadásokra a népesség méretéhez viszonyítva. Magyarul, mennyi az egészségügyi ráfordítás lakosonként. Eszerint legtöbbet a kontinens egyik miniállama, Luxemburg költ (átszámolva több mint 1,7 millió forint), ezt követik a svédek (több mint 1,5 millió forint). Magyarország a 27 tagállam között a 22. helyen áll (Máltának nincsenek elérhető adatai). Számszerűsítve: az egészségügyre – egy főre számítva – 252 278 forint jut, vagyis több mint egymillió forinttal kevesebb, mint Ausztriában. Régiónkban csak Horvátországban és Romániában rosszabb a helyzet, még a szlovákok is 60 ezer forinttal többet költenek fejenként az egészségügyre, mint a magyarok.
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu