Sportnapló

Győrött hétfőn este a Duna Kapunál ünnepelt a város! A Győri Audi ETO KC női kézilabdacsapata elképesztően izgalmas, hosszabbítással dúsított mérkőzésen 27-26 arányban legyőzte a macedón Vardar Szkopje együttesét, és megvédte elsőségét a Bajnokok Ligájában.

Ország-világPalágyi Béla2018. 05. 23. szerda2018. 05. 23.

Kép: Budapest, 2018. május 13. A győztes Győri Audi ETO csapata a női kézilabda Bajnokok Ligája eredményhirdetésén a Papp László Budapest Sportarénában 2018. május 13-án. A címvédők a döntőben hosszabbítás után 27-26-ra győzték le a macedón Vardar Szkopje együttesét. MTI Fotó: Illyés Tibor, Fotó: Illyés Tibor

Sportnapló
Fotó: Illyés Tibor

A Papp László Budapest Sportarénában „természetesen” telt ház fogadta a csapatokat, ami nem kevesebb, mint 12 ezer nézőt jelent. A mérkőzés forgatókönyvét pedig akár a legjobb krimiszerző is írhatta volna, mert volt itt minden, amiért szeretni lehet ezt a sportágat. Számokban kifejezve: 7-4-es vezetéssel nyitott a spanyol Ambros Martín dirigálta Győr, aztán 8-7-nél már a Vardarnál volt az előny. A félidő 9-9 lett, a végeredmény pedig 20-20. A kétszer 5 perces hosszabbítás már az egyéni teljesítményekre volt „kihegyezve”. A mieinknél a brazil Eduarda Amorim szárnyalt, miként az ellenfélnél a szerb Andrea Lekics játszott eksztázisban. Mégis a mérkőzés hőse a győri kapus Kis Éva lett, akinek elké- pesztő bravúrja kellett ahhoz, hogy a Rába-parti városba kerüljön a díszes serleg. A macedón lányok keserves csalódást éltek meg – miközben Görbiczék örömtáncot jártak –, az orosz Irina Gyibirova edző lányai a padlóra borulva zokogtak. Volt rá okuk, hiszen ötször jutottak a Final Fourba – és egyetlenegyszer sem tudták megszerezni a trófeát… Brávó, kisalföldi lányok!

A sportág a férfiak számára is tartogatott izgalmas csatát. A Szeged és a Veszprém párbajában a magyar bajnoki cím a tét. Az első mérkőzésre a Tisza partján került sor. Miután a szegedi sportcsarnok csak 3500 férőhelyes, így „csupán” ennyien szurkoltak a két csapat összecsapásán. Az esély a Veszprém mellett szólt, ám ezzel a hazaiak mit sem törődtek. Legutóbb a Pick Veszprémben is győzni tudott, így minden hazai szurkoló az ismétlésben bízott. Teljes joggal, mert 11-11-nél még egyenlően álltak, de aztán a Szeged 31- 25-ig meg sem állt. Ekkor még összeszedte erőtartalékait a Veszprém, de ez csak a szépítéshez volt elég, a 32-28-as győzelmet a hazai csapat húzta be.

A  versenykiírás meglehetősen bonyolult: az lesz a bajnok, aki a két mérkőzésen több pontot szerez; ha ez is azonos, a jobb gólkülönbség dönt; egálnál az idegenben lőtt több gól a meghatározó; s ha netán ez is egyforma, hétméteresek következnek – de ez már alighanem a fantázia kategóriájába tartozik…

Aki vízilabdás élményre vágyik, a Ferencváros és a Szolnoki Dózsa összecsapásain drukkolhat. A Fradi 18 év után jutott a bajnoki döntőbe. Az első mérkőzésre a fővárosi Császár-Komjádi uszodában került sor, és a hazaiak 12-9- re legyőzték a bajnok Szolnokot. A vízi ütközetek sorozatának még közel sincs vége, az egyik fél három nyert mérkőzéséig tartó párharcban elképzelhető, hogy csak május 26-án hirdetnek bajnokot.

Egyszóval tart a bizonyítványosztás több sportágban is. Van, ahol örülnek – mint Kazincbarcikán a férfiröplabdázók bajnoki címének (a Kaposvárt múlták felül), Békéscsabán pedig a viharsarkiak női csapata sikerének (a Magyar Kupagyőztes Nyíregyházát legyőzve az Extraliga döntőjét sorozatban ötödször nyerték meg) –, a vesztesek meg keseregnek. Hiába, a sport már csak ilyen...