Ezért az akcióért biztosan meg fogják rohamozni a Lidl üzleteit
origo.hu
Bár e sorok írásakor még hátravan Franciaország és Belgium, illetve Horvátország és Anglia mérkőzése a döntőbe jutásért, továbbá a harmadik helyért és a világbajnoki címért indított küzdelem, már tallózgathatunk az emlékeink között: milyenek is voltak a foci jegyében eltelt hetek?
Kép: Heartbroken Japanese fans clean the stadium's stand after Japan was defeated by Belgium in the Round of 16 during the 2018 FIFA World Cup in Rostov, Russia, 2 July 2018. Devastated Japan fans prove they are not totally down in the dumps - by picking up rubbish once again after their last-gasp defeat to Belgium. Nacer Chadli's 94th-minute winner sent Japan packing after they had raced into a two-goal lead. Genki Haraguchi and Takashi Inui had Akira Nishino's side dreaming of a first ever World Cup quarter-final spot. But first Jan Vertonghen's looped header found the net, Marouane Fellaini added a second and Chadli struck at the death to make it 3-2. Images showed Japan fans with tears streaming down their faces at full-time., Fotó: Zhong zhenbin
Már a selejtezők során vaskos meglepetésnek számított, hogy nem jutottak ki az olaszok, akik nélkül pedig nehéz elképzelni e rangos tornát. Így aztán a kontinens többi csapata igyekezett is pótolni az itáliaiak hiányát: a legjobb négy együttes mind Európából került ki. Brazília, Argentína, Uruguay és a többi, nagy reménnyel és dicső múlttal érkezett ország csak nézője lehet a dobogóért folyó harcnak – ezt is kevesen gondolták volna! No és aztán Németország: csoportja utolsójaként kulloghatott haza az oroszországi kirándulásról. Csalódtunk csapatokban, de játékosokban is: Cristiano Ronaldo, Lionel Messi, Neymar eltűnt a 32 csapat mezőnyében. A világbajnokságon nincsenek égre röppenő csillagok, az eredményt a „dolgos” játékosok szállítják. Így elsősorban az angol Harry Kan és a belga Romelu Lukaku, továbbá nagyszerű védései miatt a mexikói Guillermo Ochoa nevét emlegethetjük.
Meglehet, hogy mi, magyarok a tisztes távolból kissé fanyalogva nézzük ezt a világbajnokságot, de alighanem elfogultként is azt mondanánk: nem ez lett a sportág történetének csúcsa. Nagyon sok a résztvevő csapat, ezért aztán igazán nem volna szerencsés, ha a tervezett 48-ra emelnék a létszámot. Voltak persze szimpatikus kudarcok is, mint például az oroszoké, akik hősiesen küzdöttek (kik, ha ők nem?), mígnem olyan balszerencsés baki állta az útjukat, amire ritkán látunk példát. A horvátok ellen a 31. percben vezettek, aztán nyolc perc múlva már 1-1 volt az állás. Hosszabbítás következett, 2-1-es horvát előnynél a lelátó népe már a metrójegyet kereste a zsebben, amikor a 115. percben az oroszra honosított brazil, Mario Fernandes egyenlített. Hogy a szocsi stadion miként bírta el a negyvenezer néző tombolását, az technikai csoda. A 120 percnyi küzdelem után a perdöntő 11-es rúgásoknál már többen is hibáztak. Ekkor következett Fernandes, aki néhány perccel korábban a találatával visszahozta a reményt – a profilját már a szobrász méregette. Aztán Mario mellélőtt, így a házigazda elbúcsúzott a saját „báljától”. Hát ekként lesz a futball oroszított cárjából egyetlen rossz mozdulat miatt tragikus hős. Az orosz csapat és Fernandes sem ezt érdemelte. Luka Modric többszörös mandinerből belőtt büntetője sem volt piskóta, a horvátok ne felejtsenek hálás köszönetet mondani Fortunának. Ha továbbra is ilyen szerencséjük lesz Rakiticéknak, a végén még az ölükbe pottyan a trófea…
origo.hu
mindmegette.hu
life.hu
magyarnemzet.hu
beol.hu
origo.hu
mindmegette.hu
origo.hu
ripost.hu
origo.hu
magyarnemzet.hu
origo.hu