Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
A középiskolások több mint 111 ezren adnak számot tudásukról, összesen 1158 helyszínen. Az érettségizők 71 400-an végzősök, de rajtuk kívül még csaknem 40 ezren tesznek legalább egy tárgyból vizsgát, ők alsóbb évfolyamosok, illetve felnőttoktatásban részt vevők.
Kép: Debrecen, 2018. május 7. Diákok a középszintű magyar nyelv és irodalom írásbeli érettségi vizsgán a debreceni Tóth Árpád Gimnáziumban 2018. május 7-én. Az Oktatási Hivatal korábbi tájékoztatása szerint a 2005-ben bevezetett kétszintű érettségi vizsgarendszer 28. időszakában 1183 helyszínen összesen mintegy 110700-an adnak számot tudásukról. MTI Fotó: Czeglédi Zsolt, Fotó: Czeglédi Zsolt
Az írásbelik időszaka május 24-én zárul, ezután az emelt szintű szóbelik következnek június 5. és 13. között, a középszintű szóbeliket pedig június 17. és 28. között tartják.
Az Oktatási Hivatal (OH) tájékoztatása szerint a jelentkezők összességében csaknem 395 ezer vizsgát tesznek le, amelyeknek döntő többsége (89 százaléka) középszintű. Az érettségizőknek öt fő tantárgyból – magyarból, matematikából, történelemből, idegen nyelvből és egy választott tárgyból – kell tesztet írniuk, illetve szóban felelniük.
Fontos tudnivaló, hogy aki nem teljesítette az ötven óra közösségi szolgálatot, az nem kezdheti meg az érettségit. Ez a kikötés az évismétlőkre és a magántanulókra is vonatkozik, kivételt csak a felnőtt tanulók képeznek.
Az emelt szinten való érettségizés az idén még nem kötelező minden egyetemre és főiskolára készülő végzős számára, ám 2020-tól szigorítják a szabályokat, és aki a felsőoktatásban szeretne továbbtanulni, annak nemcsak középfokú nyelvvizsgát kell tennie, de legalább egy – az adott képzés területéhez kapcsolódó – tárgyból emelt szinten kell érettségiznie. Az idegen nyelvi tárgyakból letett emelt szintű vizsga kiváltja a B2 szintű, vagyis középfokú nyelvvizsgát, amennyiben a tanuló teljesítménye eléri a 60 százalékot. Ami az érettségi eredményeket illeti: az utóbbi években 57 és 63 százalék között volt a középszintű érettségi átlaga. Leginkább a matematikatesztekkel gyűlik meg a vizsgázók baja, ebből az 50 százalékot sem éri el az ötéves átlagteljesítmény.
FOTÓ: CZEGLÉDI ZSOLT, MTI
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu