Kifejezetten a világháborút lezáró szerződéshez kapcsolódóan Trianon és a revíziós politika emlékei címmel készült egy galéria az intézmény gyűjteményéből, amelyet június 4-én, a nemzeti összetartozás napján nyitottak meg. Otthonunkban lapozgathatunk a korabeli fekete-fehér felvételek, plakátok, felhívások, karikatúrák között, amelyek mindegyike egy-egy pici adalék lehet a korszak megértéséhez.
Akárcsak a 17. terem virtuálisan is bebarangolható kiállítása. A Trianoni Magyarország: a kormányzóválasztástól a II. világháború előtti utolsó békeévig (1920–1938) címet viselő tárlat a megcsonkított ország talpra állását és békerevíziós törekvéseit mutatja be a Horthy Miklós kormányzóról elnevezett korszakban.
Lapozgathatunk a korabeli fekete-fehér felvételek, plakátok, felhívások, karikatúrák között… Forrás: Museumap.hu
Kormányzóként is a tengerész-egyenruháját viselte legszívesebben, magával vitte akkor is, amikor a II. világháború végén a Magyarországot megszálló németek letartóztatták – a kiállított egyenruha a portugáliai emigrációjából került haza.
Megtekinthetők a „Rothermere-akció” emlékei: Lord Rothermere angol médiamágnás szimpátiamozgalmat indított az országot sújtó igazságtalan trianoni béke revíziója érdekében; akciója annyira népszerűvé tette Magyarországon, hogy még az is felmerült, a lord fiát kellene magyar királlyá koronázni.
Igazi különlegesség az az intarziákkal díszített szekrénykébe épített díszpolgári oklevél, amelyet 1928-ban gróf Klebelsberg Kunó Kecskemét városától kapott ajándékba; az irat kis képei a század legjelentősebb kultúrpolitikusának legfontosabb eredményeit mutatják be.
Nem mindegy, milyen körülmények között választunk…Forrás: Museumap.hu
A múzeum talán legizgalmasabb kezdeményezése az online kvízgyűjtemény: nemcsak az iskolások, hanem a felnőttek is játékos formában tesztelhetik tudásukat. Kiderül többek között az is, tudjuk-e, hogyan is zajlott a békekonferencia, milyen körülmények között mondta el Apponyi Albert gróf a beszédét.
A menekültek sorsától a férfi-női díszmagyar öltözékekig számos témában találhatók kérdéssorok, vagy épp térképen kell megkeresni híres nagyjaink trianoni határon kívülre eső születési helyét.