Milliókkal indulnak a jövő fiatal vállalkozói

Három egyetemista a minap hatmillió forinttal lett gazdagabb. Nem nyerték azt a pénzt, hanem keményen megdolgoztak érte.

PénzforgatóPethes József2009. 03. 30. hétfő2009. 03. 30.
Milliókkal indulnak a jövő fiatal vállalkozói

Szép hagyományt teremtett és ápol a Dreher Sörgyárak Zrt. Néhány évvel ezelőtt elhatározta: anyagilag és szakmai tanácsadással szívesen segítené a friss diplomás fiatalokat, hogy elindíthassák első vállalkozásukat. A vállalat tavaly ősszel már harmadik alkalommal hirdette meg a „Jövő fiatal vállalkozója” című pályázatot, melynek segítségével a felsőoktatásban tanulók vállalkozási készségeit, ismereteit kívánja fejleszteni. A felhívásra több mint száz pályázat érkezett, ezek tulajdonképpen gondosan kidolgozott üzleti tervek voltak. A döntőbe került tíz fiatalnak pedig angolul kellett meggyőznie a zsűrit vállalkozása egyediségéről, megvalósíthatóságáról és saját rátermettségéről.

A tét pedig sosem kicsi: a három legjobb dolgozat tulajdonosai között hatmillió forintot oszt szét a cég, plusz a fiatal vállalkozók kezdeti lépéseit fél évig ingyenes szaktanácsadásban részesíti, főleg jogi, adóügyi és könyvviteli területen.

Az idei pályázat fődíját, 3,6 millió forint értékű tőketámogatással, Deák Róbert (jobbra), a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem hallgatója nyerte el, aki egy különleges fogtechnikai szoftverre és a hozzá kapcsolódó eszközre építi fel vállalkozását. A tehetséges fiatalember elmondta, hogy találmányával több olyan munkát ki lehet váltani, melyeket eddig csak kézzel lehetett elvégezni.

A pályázat második helyezettje Tógyer Károly (balra),a Budapesti Corvinus Egyetem hallgatója, aki 1,2 millió forint értékű támogatást kapott vállalkozása beindításához. Ő azért nyerte el a zsűri tetszését, mert olyan ötletekkel jelentkezett, melyek teljesen hiányoznak a hazai piacról – ilyen például a joghurtok és hidegkonyhai készítmények műanyag záró fedele, amely evőeszközöket is tartalmaz.

Harmadik helyezést ért el és szintén 1,2 millió forintot kapott Szűcs Renáta (jobbra), a Miskolci Egyetem hallgatója, aki egy tetőkertek tervezésével és kivitelezésével foglalkozó vállalkozást álmodott meg. Azt mondta, hogy ezzel a szolgáltatással egy élhetőbb, gazdaságosabb és szebb környezetet tud kialakítani a nagyvárosokban, ahol az eddig kihasználatlan területeket is be lehet vonni az élettérbe. A tetőkertek nyugaton már elterjedtek, mert nem csak esztétikailag nyújtanak szép látványt, hanem szigetelik is az épületeket.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a Szabadföld Google News oldalán is!

Ezek is érdekelhetnek