
Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu

A génmódosított szervezetek termesztéséről nem hozott egyértelmű döntést az Európai Parlament Környezetvédelmi bizottsága, ami némi lélegzetvételhez juttathatja a honi termesztőket is. az EU mindenképpen rá akarja erőltetni tagországaira a génmódosított növényeket.
Nem sikerült döntést hoznia az Európai Bizottság genetikailag módosított szervezetekre (GMO) specializálódott bizottságának arról, hogy kötelezhetik-e a GMO-ellenes franciákat és görögöket – e körbe tartoznak az osztrákok és mi, magyarok is -, hogy engedjék meg országukban a génmódosított MON810 kukorica fajta termesztését.
E sikertelenség öröm is lehet Magyarország számára, ugyanis hazánk egyértelműen amellett foglal állást, hogy az EU-ban a tagállamok maguk dönthessék el, hogy engedik-e, vagy sem a GM-növények köztermesztésbe vételét. Ezzel szemben Brüsszel úgy tűnik, mindent elkövet, hogy ráerőltesse a GMO-növényeket tagországaira.
Mivel a bizottság tagjai az egyes tagállamok képviselői és most képtelenek voltak egyértelmű döntést hozni, a következő kört a Mezőgazdasági Miniszterek Tanácsának kell megfutnia, ahol szintén hasonló eredményre lehet számítani. A Környezetvédelmi Tanács kétszer is tart ülést a cseh elnökség periódusa alatt, azaz 2009 júliusáig. Az első találkozóra márciusban kerül majd sor, a másodikra pedig június végén. Addig, egészen biztos nem születik döntés GMO-ügyben. Ha nem születik döntés, akkor az ügy visszakerül a Bizottsághoz, mely hozhat érvényes határozatot.
Korábban Magyarország is vezetett be nemzeti tilalmat bizonyos GMO-növények ellen, sőt Ausztria is csatlakozott hozzánk, de sem a tiltások feloldásáért, sem azok ellen nem sikerült soha minősített többséget szereznie egyetlen tagállamnak sem. A Tanács döntésképtelensége esetén a kérdésről a Bizottság határoz érdemben. Az EU végrehajtásért felelős testülete eddig mindig kötelezte a tagállamokat a tilalmak feloldására. Ausztria éppen a múlt héten kapta meg a felszólítást a Bizottságtól
Hegyi Gyula szocialista EP-képviselő azt javasolta, hogy a parlament mondja ki: minden ország maga dönthet arról, hogy beenged-e génmódosított szervezeteket a területére, vagy sem.
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu