Ha hallgattál volna…

Az obstrukció leginkább a parlamentekben alkalmazott fegyver, amikor is az ellenzéki pártok véget nem érően hosszú hozzászólásaikkal egyszerűen lehetetlenné teszik a törvényhozás munkáját, vagyis a nekik nem tetsző döntések meghozatalát. Na persze, a magyar parlament még erre is rátett egy lépéssel, amikor is feltalálta az írásbeli obstrukciót. Ez úgy működik, hogy valamelyik képviselő olykor több száz, egyébként tökéletesen fölösleges kérdést nyújt be egy-egy miniszternek, így bénítva meg akár az egész minisztérium munkáját.

SzurkapiszkaSzücs Gábor2009. 09. 19. szombat2009. 09. 19.
Ha hallgattál volna…

Legutóbb a KDNP próbálkozott ilyesmivel, amikor is 90 kérdést intézett a környezetvédelmi tárcához, amivel szakmai kihívást nem, viszont annál több derűs percet okozott a tisztviselőknek. Eredetileg 100 kérdésről szólt a vállalás, de ez a mennyiség Rétvári Bencének az istennek se jött össze, még úgy sem, hogy már a kérdései megfogalmazásához is felajánlották segítségüket a tárca vezetői. Nézzünk akkor néhányat a tárgyi tévedésektől és helyesírási hibáktól hemzsegő kérdésekből.

A „Mi újság a környezetvédelemben úgy általában?” kérdésről az embernek Hofi egyik örökbecsűje jut az eszébe, amikor is egy KISZ-rendezvényen azt firtatták tőle, hogy mi a véleménye az új ifjúsági törvényről. Hofinak természetesen fogalma sem volt, hogy az ifjúságnak új törvénye van, de élt a gyanúperrel, hogy a kérdezőnek sem sok. Ezért aztán visszakérdezett: melyik részéről? Mire az ifjú titán, immár elvörösödve, úgy próbálta kivágni magát, hogy: hát úgy általában. Mire Hofi: úgy általában jó a véleményem…
 
Ízelítő a további kérdésekből:
Támogatja-e a minisztérium, hogy már a kisiskolák és óvodák szintjén foglalkozik a felelős állattartással a városban?
Miért nem lehet megakadályozni Budapesten a zöldterületek rohamos csökkenését?
Lesz-e támogatása az autómegosztásnak és a csoportos munkába járásnak hazánkban?
A minisztérium behatással tudna, illetve akar-e lenni a fővárosi közlekedés környezetbarátabbá tételében?
Milyen módon törekszik a lakossági fajlagos üzemanyag-fogyasztás csökkentésének elősegítésére?
Milyen tájékoztatási és végrehajtási terv létezik a lakosságra vonatkozóan a felgyorsult klímaváltozáshoz való alkalmazkodást illetően?
Lesznek-e pontosabb számviteli és felelősségi rendszerek a termékek és tevékenységek valós költségeinek tükrözése érdekében?

Választások lesznek hamarosan Magyarországon. Tedd fel a kérdésed, megmondom, ki vagy…
 

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a Szabadföld Google News oldalán is!

Ezek is érdekelhetnek