
Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu

Egy nemrég közzétett kanadai felmérés eredményei szerint a helyi lakosok többsége meghatározó krízisként értékeli az éghajlatváltozást, de sokan vélik úgy, hogy célszerűbb lenne a klímaváltozás elleni küzdelemre költött pénzt inkább az egészségügyi ellátás javítására vagy az államadósság törlesztésére fordítani – derült ki az ELTE-TáTK hírleveléből.
A Harris-Decima közvélemény-kutató cég által készített felmérés eredményei hűen tükrözik a legtöbb kanadai állampolgár kettős attitűdjét: a környezettudatosság elméleti támogatását, de az anyagi-gazdasági hozzájárulás elutasítását. A felmérés szerint ugyanis míg a kanadaiak jelentős része meghatározó krízisként értékeli a globális felmelegedést, addig a megkérdezettek kétharmada úgy véli, az ember képes lesz alkalmazkodni a megváltozott körülményekhez, 50 százalékuk pedig úgy találja, a klímaváltozás hatásainak csökkentésére fordított összeget lehetne sürgetőbb problémákra is költeni, mint az egészségügy vagy az államadósság.
A felmérés során a megkérdezetteknek csak mintegy kétharmada értett egyet azzal a kijelentéssel, hogy a klímaváltozás az emberiség sorsát meghatározó veszély, így a jelenségre a súlyosságával arányos választ kell adni. A válaszadók 31 százaléka azonban nem értett egyet ezzel.
Az eredmények szerint ugyanakkor két olyan kérdés van, amelyben mind a globális felmelegedés elleni küzdelem mellett, mind az ellene érvelők egyetértenek. Az egyik , hogy a globális felmelegedés kihalással fenyeget bizonyos fajokat és ökológiai rendszereket. A másik, hogy a most élő emberek morális felelőssége élhető formában megőrizni bolygónkat a jövő generációi számára.
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu