Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
Kína a következő évtizedekben csökkenteni akarja a környezetszennyezés mértékét – teljes energiaszükségletét megújuló energiaforrásokból fedezné.
A kínai kormány 2005 óta ösztönzi a zöld energia felhasználását, melynek eredményeképpen a világ második legnagyobb szélerőmű-hálózata jött létre – egyedül az Egyesült Államok előzi meg e tekintetben. Az ázsiai ország hatalmas energiaigénye mellett azonban eltörpül a már meglévő megújuló energiaforrások száma, ezért folyamatosan építenek további szénerőműveket is.
A fenntartható fejlődés érdekében fokozatosan átállnának a megújuló energiaforrásokra: a tervek szerint egy félmillió négyzetkilométernyi – Franciaország nagyságú – területen szélerőmű-parkot hoznának létre a következő húsz esztendőben, így 2030-ra Kína teljes energiaigényét szélerőművekkel állítanák elő. A beruházás mintegy kilencszáz milliárd dollárba kerülne, amely összeg a világ leggyorsabban növekvő gazdasága számára reális summa. A szélerőmű-parkkal az ország jelenlegi energiaigényének hétszeresét lehetne előállítani.
A megújuló energiaforrások kiaknázása – a környezetvédelmen túlmenően – fontos gazdasági kérdés is a világ legnépesebb országa számára. Egy nemzetközi kutatócsoport megállapította, hogy a légszennyezés miatt huszonhárom százalékkal kevesebb eső esik, mint ötven éve – a csapadék hiánya pedig erősen veszélyezteti Kína mezőgazdasági eredményeit.
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu