Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
Az összes elefántcsont műtárgyat eltávolíttatná Vilmos cambridge-i herceg a Buckingham-palotából, s megsemmisíttetné azokat – került nyilvánosságra a brit trón sorban második várományosának véleménye.
Kép: Image: 0016999797, License: Rights managed, More than twenty (20) tons of Elephant tusks, captured from poachers, are burned to keep the ivory off the international market and to discourage the illegal killing of elephants for their tusks., Place: Nairobi, Kenya, Model Release: No or not aplicable, Credit line: Profimedia-Red Dot, Corbis, Fotó: © Andrew Holbrooke/Corbis
A brit királyi család grandiózus gyűjteményében mintegy 1200 olyan tárgy sorakozik, mely elefántcsontot tartalmaz – egyebek közt legyezők, miniatűrök és bútorok, köztük egy Indiából származó, 1851-ben készült elefántcsont trón, ami egykor Viktória királynő tulajdonát képezte.
Károly walesi herceg az elmúlt években állítólag londoni és highgrove-i rezidenciáján is eltetette az elefántcsontból készült tárgyakat. Szakértők szerint ezek megsemmisítése „erőteljes” üzenet lenne a világ számára, s más országok vezetőit is hasonló lépésekre sarkallhatja.
Nem ez az első alkalom, hogy Vilmos herceg felszólalt az elefántok ügyében: nemrég új, hét szervezetből álló koalíciót indított útjára United for Wildlife (Egyesülés a vadvilágért) néven, melynek célja a vadon élő állatokkal folytatott feketepiaci kereskedelem megfékezése. Vilmos nemrég részt vett azon a nagyszabású londoni konferencián, ahol 46 ország és 11 ENSZ-szervezet képviselői nyilatkozatot fogadtak el az évi 19 milliárd dolláros üzletet jelentő illegális vadkereskedelem megállításáról. Tavaly legalább 45 tonnányi elefántcsontot koboztak el a hatóságok világszerte, ami negyedszázada a legnagyobb éves zsákmánynak számít.
A minap elfogadott nyilatkozat szerint az illegális vadkereskedelemre komoly bűncselekményként kell tekinteni, és a hozzá kapcsolódó korrupció, illetve a szervezett bűnözés szálainak felgöngyölítését elsőbbséggel kezelni. A konferencián részt vevő országok továbbá ígéretet tettek a határokon átívelő együttműködés fejlesztésére, a törvények és irányelvek megerősítésére, illetve betartatására. A nyilatkozat kitér a veszélyeztetett fajokból készült termékeket megsemmisítő kormányok támogatására, valamint az ilyeneket használók elutasítására. Az afrikai államok jelen lévő vezetői megígérték, hogy legalább tízévi moratóriumot rendelnek el az elefántcsont-kereskedelemre.
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu