Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
Végre-valahára a hét elején már nemhiába kémleltük sóvárogva az eget, mert esőt is hoztak a fölöttünk vonuló szürke-fekete felhők. Épp jókor, hiszen nagy részben enyhítették annak a 60-70 mm-es csapadékmennyiségnek a hiányát, ami rendesen júniusban esik, s amely nélkül kevesebb terméssel kellett volna beérnünk a nyári-őszi zöldségekből, gyümölcsökből, szőlőből. A másodvetésekről nem is beszélve, melyeknek pedig ideális „útravalót” jelent.
Fotó: Kovács Attila
- Tartsunk ki a gyomirtásban, mert mostanság már nem kell sok, hogy számos gaz magot érleljen, s akkor jövőre is bőven ellát minket kapálnivalóval. Ügyeljünk a pázsit füvére is, nyírjuk, még mielőtt magot érlelne, különben kiritkul. Javában támad az egyik legkellemetlenebb gaz, a folyófű (folyondár, apró szulák), s tekeredik a zöldségekre, virágokra. Ne hagyjuk, hogy elhatalmasodjon, mert akkor még nehezebb lesz elbánni vele.
- Leérett a szamóca, de ez nem jelenti azt, hogy elfelejthetjük, hiszen most kell gondoskodnunk az új ültetvény szaporítóanyagának kineveléséről. (Szamócásunk ugyanis három év után kimerül, a tövek termése elaprósodik, megérik a felszámolásra.) Nézzük át az indanövényeket (sarjakat), s ha találunk olyanokat, melyeknek saját és viszonylag dús a gyökere, válasszuk le őket. Ezután töltsünk meg nagyobb (nyolcas, tízes) cserepeket kerti föld és homok egyenlő arányú keverékével, majd ezekbe ültessük a gyökeres sarjakat. A rendszeres öntözés mellett megerősödnek, és augusztusra kiültethetővé válnak az új szamócásba.
- Készüljünk a másodvetésre: ássuk fel a fölszabadult zöldségágyások földjét és tisztítsuk meg a gyomoktól. Vethetünk babot, borsót, és palántázhatjuk a hosszú tenyészidejű káposztaféléket, karalábét, karfiolt, de munkánk csak akkor lesz eredményes, ha öntözni is tudunk.
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu