Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
Hagymák a télben. - Ilyenkor, augusztus második felében vetjük az áttelelő (kétéves) hagyma magját. Ha még nem tettük, érdemes kipróbálnunk, mert kora tavasszal jó minőségű termésre számíthatunk: már március közepétől (amikor a dughagymát még el sem ültettük) zöldhagymaként, május elejétől pedig főzőhagymaként hasznosíthatjuk.
Kép: hagyma,föld,agrar,elelmiszer,mezogazdasag,kapalas,foldmuveles foto:sarkozy gyorgy 2009.06.14.
A nyárra beérő termés eltarthatósága pedig lényegesen jobb lesz, mint például a márciusi magvetésből származó (egyéves) hagymáé. Az eredményes termesztéshez fontos a vetési időpont: júliusban vetve fennáll a veszély, hogy a növény télig „túlfejlődik”, és tavasszal már magszárba megy. Szeptemberben vetve pedig félő, hogy a kis hagymanövény a tél beálltáig nem erősödik meg, s a hidegben elfagy.
Az áttelelő hagymát valamilyen már trágyázott zöldségnövény után vessük, frissen trágyázott földbe nem ajánlott. Mint ahogy önmaga után sem, leginkább növényvédelmi okok miatt. Gondosan készítsük elő a talaját, ássuk föl, és ha lehet, tömörítsük is a földjét.
A magvetés ajánlott sortávolsága 30 centi, a magok a soron belül 3-4 centi mély barázda aljába, egymástól 10-15 centire kerüljenek, hogy a hagymák jól kifejlődhessenek. Az időzítés mellett az áttelelőhagyma-termesztés kulcskérdése a fajta: értelemszerűen csak a télállók jöhetnek számításba, mint például a magyar nemesítésű Tisza I., míg a külföldiek közül a Radar, a Meteor F1, a Siberia.
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu