Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
Sok horgász évek alatt sem fog annyi halat, amennyi a most bevezetett új szabályok szerint évente zsákmányolható.
Kép: Péterffy Jenő siófok sió csatorna horgász életet mentett amikor beugrott a csatornába egy fuldokló horgásztársáért 2016 03 17 Fotó. Kállai Márton
Mégis nem kevesen felháborodtak. Ugyanis januártól az éves területi jegyek fejében – a naponta darabkorlátozással védett halfajok esetében – egy év alatt összesen csak 100 darab fogható ki. Tehát: csukából naponta három kerülhetett a szákba – az állat február és március kivételével az év 10 hónapjában horgászható. Elméletileg ez akár 300 napos idényt is jelenthet, mert a ragadozó ráadásul a jég alatt is aktív, az egyik kedvelt téli horgászhal. Eddig – hangsúlyozottan: elméletileg! – tehát évente akár 900 csukát is foghattunk, hazavihettünk.
Hangsúlyozni kell, hogy egy adott vízterület éves területi jegyére vonatkozó szabályról beszélünk. Így aki a Balatonon és a Tisza-tónál is horgászik, ott 100-100 ilyen halat foghat egy évben. Aki kimerítette a 100 darabos limitet, ugyanarra a területre már nem vehet éves jegyet, viszont napi- és hetijeggyel horgászhat.
Fontos változás az is, hogy az új szabályok szerint ettől az évtől már minden – tehát magántulajdonban lévő – nyilvántartott vízfelületen történő horgászathoz is kötelező megváltani az állami horgászjegyet. Januártól, aki valamely vízpartra kiül és horgászik, nyilvánvalóan megváltotta a horgászjegyét. Ha nem teszi és lebukik, bizony megjárhatja. Komoly büntetésre számíthat: halvédelmi bírságot és horgászati tevékenységtől eltiltást kockáztat.
KÁLLAI MÁRTON FELVÉTELE
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu