Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
A Wyoming Egyetem kutatói olyan géneket oltottak kecskékbe, amelyekkel az állatok pókselymet termelhetnek.
A pókselyem elképesztően jó fizikai tulajdonságokkal rendelkezik: erősebb, mint az acél és rugalmasabb, mint a gumi. Így egy ujjnyi vastagságú pókfonállal akár egy Boing repülőgépet is meg lehetne állítani.
E csodálatos anyagot számos területen használhatná az emberiség: sebészcérnák, mesterséges ínak és ínszalagok alapanyagaként, de akár golyóálló mellények, légzsákok, sőt optikai szálak, horgászbotok, ejtőernyők gyártásához is.
Csakhogy van egy bökkenő: a pókok nem jó háziállatok. Territoriális természetük miatt a pókfarmok lakói idővel lemészárolják egymást, emiatt képtelenség annyi nyolclábút összezárni, hogy elegendő mennyiségű selymet legyenek képes előállítani.
Randy Lewis, a Wyoming Egyetem molekulabiológusa ezért kecskékbe oltotta be a pókok fonáltermelő génjeit. A tesztek szerint a februárban világra jött hét kecsgidából három rendelkezik a transzgenetikus fehérjetermelő génekkel. A tudósok állítják: amikor ezeknek az állatoknak majd kicsinyei születnek, a tejükből ki tudják nyerni az értékes pókselyem-alapanyagot.
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu