Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
Az elmúlt években csakis olyan serkentő pirulákról hallottunk, melyeket a férfiasság fokozására találtak fel és hoztak forgalomba. Vajon léteznek-e – s ha igen, miként hatnak – a nők szexuális vágyát serkentő szerek?
A Texsasi Egyetem pszichológusainak hosszú éveken át okozott fejtörést, miként segítsenek a szexuális problémáikkal náluk jelentkező hölgyeknek?
Tisztában voltak vele, hogy a nők libidója – nemi vágya – nehezebben kel életre és szökik a magasba, mint a férfiaké. Tudták, hogy azok a nők, akik nem élnek meghitt, szeretetteljes párkapcsolatban, nehezebben hangolódnak a szexualitásra, mint ahogyan azok is, akik egy-egy rossz házasságban élve kiábrándultak a férfiakból.
A vizsgálódás megállapította, hogy azoknál a nőknél, akik szexuális zavarban szenvednek, s a libidójuk „mozdulatlan” maradt minden lehetséges vágykeltő látvánnyal vagy eseményel szemben, a placebo a legjobb gyógyír. A kísérletben bizonyos ideig olyan tablettát szedtek, aminek semmilyen gyógyászati hatása nem volt, ám egy idő után boldogan jelezték a változást a szakembereknek. Részletesen elmesélték, milyen hatással volt rájuk egy-egy kívánatos férfi látványa, érintése, közeledése – mások pedig boldog nemi aktusról is beszámoltak.
Velük ellentétben azok a nők, akik olyan pirulát kaptak, melynek összetevőiben valóban volt vágyserkentő anyag, semmilyen érdemleges libidóemelkedést nem érzékeltek, továbbra is frigidnek tartották magukat, testi kapcsolatuk során nem éreztek kielégülést.
A kutatók leszögezik: a lelki bajok orvoslása nélkül nincs boldog szexuális élet sem a férfiak, sem a nők esetében – noha a férfiak „helytállását” időlegesen megsegítheti az a bizonyos kék tabletta. A nők esetében erre nincs hasonló „jó” példa.
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu