Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
Az egyedül élőkben mindegyre erősen él a vágyakozás a szeretet, a figyelem, a gyöngédség, a meghittség iránt. Nem könnyű kilépni a magányosság börtönéből, s megértő, érzéserinket viszonzó párt keresnünk és találnunk magunknak.
Téved, aki azt gondolja, hogy az ötvenes-hatvanas éveiben járó, netán azon is túllépett nő és férfi mindenképpen magányra lenne kárhoztatva. Alapvetően fontos felismerés, hogy a szeretet, a szerelem iránti igényünk életkortól független. Az érett fejjel teremtett kapcsolat jó eséllyel hoz boldogságot, kiegyensúlyozottságot az életünkben. A késői években érkező szerelem pedig gyakran intenzívebb, és nagyobb becsben tartott, mint a fiatalabb korban ránk talált heves fellángolás.
De legyünk akárhányas korosztály tagjai, aki a magány hónapjai-évei után szerencsésen új társra lelt, semmiképpen se üljön ölbe tett kézzel, hiszen a kapcsolatot éppen úgy kell ápolnia, mint a kedvenc virágot. Számolni kell azzal is, hogy habár a lángolás, a hormonok tombolása lassacskán elcsitul, a színeket, az érzéseket sose hagyjuk elveszni. A párkapcsolatokkal foglalkozó szakemberek szerint általában két év együttélés után jön el az első hullámvölgy. Ha a szeretet, a szerelem kiállta e próbát és az érzések kölcsönösek, az akadályok a későbbiekben szinte észrevétlenül leküzdhetők. Aztán a tapasztalatok szerint a kritikusnak számító hetedik évben nem árt készen állnunk és megelőznünk az újabb érzelmi mélypontot. Ekkor sokan hajlamosak félrelépni, rövidebb-hosszabb időre, netán véglegesen szakítani.
A következőket mindenképpen tisztáznunk kell magunkban:
Párkeresés idején:
– Miért keresek párt magamnak?
– Mit kívánok tőle, mire lennék képes érte?
– Mik az erősségeim és a gyengéim?
– Mi az, amit semmiképpen sem szeretnék és nem tűrnék el?
– Milyen pozitív tulajdonságai legyenek az új társamnak?
– Miféle rossz tulajdonságait lennék képes elviselni?
A párválasztás kapujában:
– Mi a felfogásunk az anyagiakról?
– Milyen az egészségi állapotunk?
– Hasonlít-e a szexuális érdeklődésünk?
– Képesek lennénk-e együtt élni?
– Elfogadjuk-e egymás családját?
– Közös-e az érdeklődésünk, vagy ez nem számít?
A társkeresés aranyszabályai:
1. Osszuk meg mihamarabb, hogy mit várunk egymástól, s ne feltételezzük, hogy a másik mindig elérti ki nem mondott gondolatainkat.
2. Adjuk társunk tudtára, ha tiszteljük, életünk fontos részének tartjuk, büszkék vagyunk rá, tetszenek külső-belső értékei, hibáival együtt szeretjük, vitáinkat építőeknek találjuk, kapcsolatunkat stabilnak érezzük.
3. Ne csapjuk be a másikat, ne hitegessük feleslegesen, sose vessünk be tisztességtelen praktikákat.
4. Töltsük el a lehető legtöbb időt egymással, hogy megismerjük a másikat, még mielőtt esetleg összeköltöznénk vele.
5. Figyeljük meg, hogyan viselkedik baráti társaságban, miről beszélget a legszívesebben.
6. Tapasztaljuk ki, hogy gondban-bajban számíthatunk-e a segítségére, az oltalmára?
7. Ne rejtsük el szexuális vonzalmukat, merjünk kezdeményezni.
8. Ne titkoljuk el, ha olyasmivel szembesülünk, amivel nem akarunk azonosulni, mert csorbítja vonzódásunkat és a másik iránti tiszteletünket: erős dohányzás, túlzott alkoholfogyasztás, ápolatlanság, tunyaság, közöny, a szeretet meg nem élése, túlzott érzelmi hullámzás, erőszakosság, durvaság.
Gondoljunk mindig arra és higgyünk erősen benne, amire vágyunk. A többi bekövetkezik érdemeink szerint...
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu