Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
Elfogadta az országgyűlés a nyugdíjrendszer átalakításáról szóló törvényt. A magán-nyugdíjpénztári tagok január végéig dönthetnek arról, hogy maradnak, avagy átlépnek az állami rendszerbe. Tennivalójuk csak a magánnyugdíjpénztáraknál maradóknak lesz, a többieknek március elsejétől automatikusan megszűnik a tagságuk.
Kép: Kötelezö magánnyugdijpénztár-váltás papirok, számlák, állami beavatkozás 2010.10.24. fotó: Németh András Péter, Fotó: Silence
Megszavazta a parlament a Nyugdíjreform és Adósságcsökkentő Alapról és a szabad nyugdíjpénztár-választás lebonyolításával összefüggő törvénymódosításokról szóló törvényt. Eszerint aki 2011. január 31.-ig nem nyilatkozik arról, hogy továbbra is magánnyugdíjpénztári tag szeretne maradni, automatikusan átkerül az állami nyugdíjrendszerbe. A pénztártagok eddigi felhalmozott vagyona − több mint 3000 milliárd forint − a Nyugdíjreform és Adósságcsökkentő Alapba kerül. Az eddig befizetett tagdíj-kiegészítéseket, valamint a hozamgarantált tőke feletti összeget a tagok felvehetik, áthelyezhetik önkéntes pénztárukba, vagy jóváírtathatják az állami pillérben az egyéni számlájukon is.
Aki nem szeretne visszalépni az állami nyugdíjrendszerbe, annak január végéig személyesen kell erről nyilatkoznia a nyugdíjbiztosítás igazgatási szerveinél. Vélhetően nem lesznek sokan, hiszen a maradók elveszítik állami nyugdíjjogosultságuk, vagyis leendő nyugdíjuk 75 százalékát. (A vegyes rendszerben a leendő nyugdíj negyede származik a magánnyugdíjpénztári megtakarításokból, a járandóság 75 százalékát továbbra is az állam fizeti.)
A magánnyugdíjpénztárakat tömörítő Stabilitás Pénztárszövetség az Európai Bizottsághoz fordul a törvény elfogadása miatt. A szakmai szervezet szerint a magánnyugdíjpénztárak államosításával a kormány a durván megsértette az Európai Unió értékeit és az alapvető szabadságjogokat. Az elfogadott törvények ugyanis súlyosan diszkriminálják azokat, akik maradnának a magánnyugdíjpénztáraknál, hiszen ők elveszítik a jövőre vonatkozó teljes állami nyugdíjukat, miközben továbbra is fizetik a nyugdíjjárulékot. A Stabilitás szerint a nyugdíjvagyont a kormány nem kívánja félretenni a későbbi kifizetésekre, hanem a magyar államháztartási hiányát csökkentik belőle.
A szervezet levélben kérte José Manuel Barrosót, az Európai Bizottság elnökét, Viviane Reding alelnököt, valamint Juan Fernando López Aguilart, az Állampolgári Jogi, Bel- és Igazságügyi Bizottság elnökét, hogy segítsenek a 3 millió magyar magán-nyugdíjpénztári tag érdekeinek megvédésében. Egyúttal felszólították Schmitt Pál köztársasági elnököt, hogy a jogszabály aláírása előtt kérjen előzetes alkotmányossági vizsgálatot. Amennyiben ez nem történik meg, a Stabilitás támadja meg a törvényt az Alkotmánybíróságon. Véleményük szerint ugyanis a most elfogadott jogszabály sérti az alaptörvény jogbiztonságra, hátrányos megkülönböztetés tilalmára, szociális biztonságra, tulajdon védelmére, továbbá emberi méltóságra vonatkozó bekezdéseit.
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu