Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
Egy nemrégiben készített tanulmány szerint azok a férfiak, akiknek a gyűrűsujja hosszabb, mint a mutatóujja, vonzóbbak a nők szemében. Nos, a lényeg mindig a részletekben rejtőzik…
A második és negyedik ujj aránya – avagy a 2D:4D, voltaképpen a magzati tesztoszteronszintet mutató arány – meghatározza a férfiak küllemét, mivel e két ujj hossza a nemi hormonok arányáról árulkodik. Vagyis akinek rövidebb a mutató-, mint a gyűrűsujja, már az anyaméhben magasabb tesztoszteronszinttel (férfi nemi hormon szint) rendelkezik; akinek viszont a mutatóujja hosszabb, arra magasabb ösztrogénszint (női nemi hormon szint) jellemző. Az ujjak hosszának aránya – mely a jobb kézfejen határozotabban kivehető – már a születés előtt kialakuló tulajdonság, ami később sem változik.
A kutatók állítása szerint az alacsony 2D:4D arány szebb és szimmetrikusabb testi vonásokat eredményez, s nem csak a küllemet, de a nemiséget, a termékenységet és a versenyképességet is meghatározzák.
Dr. Camille Fredenzi, a Genovai Egyetem kutatója és csapata férfiak ujjainak arányát vizsgálta, majd a férfiak fényképeit nőknek mutatták meg, hogy pontozzák, kik vonzóak számukra rövid távon – egy vacsora vagy romantikus nyaralás erejéig –, s – a férfiasságot és a szimmetriát tekintve, mint potenciális partnerrel mely férfiakkal terveznének hosszú távra is. Az eredmények azt mutatták, hogy mind a rövid, mind a hosszú távra jósolható férfi vonzerő összefüggésben áll a 2D:4D aránnyal. Minél kisebb volt ugyanis ez az arány, annál magasabb lett a kapott pontszám. A szimmetria is összefüggésben állt az aránnyal, azonban a férfiasság nem mutatott ilyen összefüggést.
A kutatás jól érzékelteti, hogy a nők számára az alacsony 2D:4D aránnyal rendelkező férfiak számítanak vonzóbbnak, ugyanis az ő arcuk többnyire szimmetrikusabb. Ennek oka feltehetően az, hogy e férfiak a nők szemében erőteljesebbnek és termékenység szempontjából sikeresebbnek tűnnek.
Érdekesség, hogy a test illata és a hangszín nem állt összefüggésben a 2D:4D aránnyal. Ennek oka feltehetően abban keresendő, hogy ezek kifejlődése csak később történik, így nincsenek hatással a születés előtt, a méhben termelődő hormonokra.
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu