Miért rettegünk az idős kortól?

Szarkalábak, visszeres lábak, fogyatkozó memória – az öregség jeleibe nehéz beletörődni manapság, mikor tombol az ifjúság kultusza. Újabb kutatások szerint nem is annyira a gének számítanak abban, hogy egészségesen éljük-e meg az aggkort, hanem az életmódunk, a táplálkozás, a dohányzás, az elszenvedett stressz.

Család-otthonPalágyi Edit2012. 07. 12. csütörtök2012. 07. 12.
Miért rettegünk az idős kortól?

Emiatt történhet, hogy még az egypetéjű ikrek is egészen máshogy korosodhatnak. A kutatások szerint bizonyos gombák és különféle növények kivonatai – például a piros és sárga gyümölcsök – ugyancsak segíthetnek lelassítani az időt, vagy legalábbis a károsító szabad gyökök pusztítását. Ezeket az ígéretes felismeréseket használják ki az öregedésgátló szereket gyártó cégek. Lassacskán övék lesz az egyik legvirágzóbb iparág, melynek növekedési üteme 2015-ig 75%-osra jósolható az USA-ban. A piac szédületesen bővül, mivel 2050-re állítólag egymilliárdnyian lesznek a 60 évnél idősebbek. Újabban a tudósok már azt ígérik: nemcsak a bőrünk, de a szívünk és agyunk korosodása is lassítható. A kísérleti laboratóriumokban a 10 napig élő fonalférgek életét már sikerült megötszörözni – a kutatók arról álmodoznak: ha ez a módszer nálunk is beválna, akár több száz évre tolható ki az emberi kor végső határa…

A ráncosodás elleni csodaszerekről sajnos időről időre kiderül, hogy komoly mellékhatásokat rejtenek. Azok ússzák meg a legolcsóbban a korral való hadakozást, akik fittyet hánynak a kenceficékre és táplálékkiegészítőkre, mivel esküsznek rá: csak másokat rág szét az idő vasfoga.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a Szabadföld Google News oldalán is!

Ezek is érdekelhetnek