Miért presszionálják a szülők a gyerekeiket?

Gyakran látunk olyan családokat, ahol a szülők szinte hajszolják a gyereket, hogy az minél „sikeresebb” legyen. Kérdés, hogy mi a valódi siker, és hogy vajon ezek a szülők miért saját maguk részeként kezelik a gyerekeiket, ahelyett, hogy önálló lényként fogadnák el őket.

Család-otthonKovács Réka2013. 12. 30. hétfő2013. 12. 30.
Miért presszionálják a szülők a gyerekeiket?

Azok a szülők, akik nem képesek elfogadni, hogy a gyermekük önálló, gondolkozó, akarattal rendelkező lény, sokszor úgy érzik a gyerek feladata, hogy az ő saját be nem váltott álmaikat teljesítsék – derült ki egy nemzetközi kutatásból.

Sokszor elvárják, hogy azokat a sportokat vagy hobbikat űzzék, amiket ők annak idején vagy hogy sikeres modellek, színészek vagy focisták legyenek. Ahelyett, hogy segítenék a gyerekeiket kiteljesedni abban, ami érdekli őket, a saját frusztrált ambíciójukat erőltetik a gyermekeikre.

Az Ohio Egyetem és a holland Utrecht Egyetem kutatói 73 családot vizsgáltak, ahol 8 és 15 év közötti gyerekek voltak. Egy kérdőív alapján arra keresték a választ, hogy a szülők a gyermekeiket mennyiben látják önálló emberként.

Majd megkérdezték mik a beteljesületlen vágyaik, végül pedig arra voltak kíváncsiak, mit várnak a gyermekeiktől a jövőben.
PLOS ONE folyóiratban publikált tanulmány eredményei azt mutatják, hogy azok a szülők, akik saját maguk részeként tekintettek a gyerekeikre nagyobb arányban várták is el a gyerekeiktől, hogy a saját vágyaikat beteljesítsék.
 

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a Szabadföld Google News oldalán is!

Ezek is érdekelhetnek