Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
Aki hajlamos a bőrtünetekre, legyen résen: csak a parfümökben két tucat olyan összetevőt tartanak nyilván, melyekre érzékeny lehet a szervezet (ezek mosó- és öblítőszerekben is előfordulhatnak).
Napjában akár tucatnyi krémet, festéket, illatot is magukra szórnak, kennek a nők. Nem csoda, hogy nehéz kibogozni: a fogkrémtől a szemfestéken át a parfümig húzódó sorban éppen mi okozhat allergiát. Ezért aztán mind gyanakvóbban méregetjük INCI-t: ez a kozmetikai összetevők nemzetközi megnevezése.
A listában illat- és színezőanyagok, tartósítószerek is sorakozhatnak. De még a hypoallergén készítmények sem feltétlenül biztonságosak – figyelmeztet dr. Vincze Ildikó, a fővárosi Dermatica Bőrgyógyászat és Kozmetika bőrgyógyászkozmetológus szakorvosa. Bőrpír, kiütés, hámlás, duzzanat jelentkezhet közvetlenül a termék használatát követően, de akár napokkal-hetekkel utána is.
Nem elég a tüneteket kezelni, ki kell deríteni, mi okozta a bajt: a bőrre tapasz segítségével rögzítik a „gyanúba került” anyagokat, majd figyelik a reakciót. Akad, aki a természetes anyagokból álló kozmetikumot sem bírja, mivel az abban levő citrusfélére vagy gyógynövényre érzékeny. A kozmetológus azt ajánlja: maradjunk hűségesek az évek óta bevált termékekhez, melyek nem okoztak kellemetlenséget. Ha váltogatjuk a krémeket, testápolókat, tusfürdőket, fokozzuk az allergia kockázatát.
Aki hajlamos a bőrtünetekre, legyen résen: csak a parfümökben két tucat olyan összetevőt tartanak nyilván, melyekre érzékeny lehet a szervezet (ezek mosó- és öblítőszerekben is előfordulhatnak). Van, akinek még a természetes illóolajokat tartalmazó natúr szappan is árthat. A kémiai anyagokban gazdag hajfestékek heves reakciót is kiválthatnak, így nem csak szólam, hogy használat előtt érdemes bőrpróbát végezni.
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu