Alaptalan félelmek! Masszázs idős korban

Sokan az idősek közül is szívesen elmennének masszőrhöz, de tartanak attól, hogy fájdalmas lesz zsibogó reumás ízületeik átgyúrása. Kezelésükről Dakó László gyógymasszőrt kérdeztük.

Család-otthonL. G.2014. 09. 04. csütörtök2014. 09. 04.
Alaptalan félelmek! Masszázs idős korban

– Ha időseket masszírozok, mindig meghallgatom a panaszaikat, kéréseiket, azokat is, amelyek nem tartoznak a betegséghez. Szem előtt kell tartani, hogy az ő csontjaik már nem olyan erősek, sőt nagy a valószínűsége, hogy csontritkulástól szenvednek. A kor előrehaladtával a vérkeringés lelassul, ezért a végtagok hidegek, olykor fájnak. Az öregedés velejárója az is, hogy a bőr elvékonyodik, elveszíti rugalmasságát, könnyebben sérül.

Ha idős embert masszírozunk, gyengéden és lassan kezdünk hozzá, s úgy növeljük a nyomás erősségét, hogy az ne legyen kellemetlen. Ám lehet, hogy bizonyos területeken, így például a merev vállon erősebb gyúrásra van szükség. A végtagok masszírozása nagyon fontos, mivel a sok fekvés és a kevés mozgás az izmok elsorvadásával járhat. A kezelés során mindig megtámasztjuk a végtagot, hogy a vendég kellőképpen ellazulhasson. Óvatos mozdulatokkal hajlítgatjuk, nyújtjuk a csukló- és a bokaízületeket, hogy növeljük mozgékonyságukat, ügyelve a gyulladt területekre.

A masszázs hatása azonnal érzékelhető, mert a szövetekben beindul a vérkeringés, fokozódik az izmok rugalmassága, felgyorsul az anyagcsere, a bomlástermékek eltávozása megszünteti a fáradtságérzést. Az oxigénnel, tápanyagokkal bőven ellátott izom idősebb korban is megőrzi tónusát és erejét.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a Szabadföld Google News oldalán is!

Ezek is érdekelhetnek