Kincs ez a lom!

Garázsvásár a Park utcában – olvasom a postaládába dobott cetlin. Gyerekruhák, játékok, bútorok. Egyre népszerűbbek a bolhapiacok is, az interneten pedig jó üzlet az árverezés és az apróhirdetés.

Család-otthonL. G.2014. 10. 03. péntek2014. 10. 03.

Kép: Ecseri használtcikkpiac bolhapiac ócskapiac 2011.10.15. fotó: Németh András Péter, Fotó: Nemeth Andras Peter

Kincs ez a lom!
Ecseri használtcikkpiac bolhapiac ócskapiac 2011.10.15. fotó: Németh András Péter
Fotó: Nemeth Andras Peter

Számosan vannak olyanok, akik környezetvédelmi, fenntarthatósági megfontolásból nem költenek új holmikra, vagy anyagában, tartósságában többre becsülik a régit, mint az újat, netán alkatrészeket pótolnának. Léteznek tehát a keresgélők, a gyűjtögetők, a kincsvadászok és az őket kiszolgáló ipar: a használt cikkek kereskedelme.

Mit tehetünk, ha szeretnénk eladni a gyerek jó állapotú, alig használt korcsolyáját vagy a kinőtt kiságyat, biciklit, a méregdrága, megunt játékokat? Például garázsvásárt tartunk, ennek a legkisebb a költsége. Ha sikerül jól meghirdetni, körberagasztgatni a környéket a plakátunkkal, akkor sokan eljöhetnek. De mehetünk gyerekruhabörzékre is: ezeket művelődési házak szokták meghirdetni, de asztalpénzt kell fizetni (akár ötezer forintot is egy napra), érdemes hát megfontolni, érnek-e ennyit eladó dolgaink.

Ráadásul e börzék többségére már rászálltak a profi kereskedők is: hozzánk képest nagy felhozatallal viszik el vevőinket. Számolhatunk azzal is, hogy kismamák kínálják a turkálókból vett göncöket gyerekeik által kinőtt ruhaként.

A kedvelt internetes közösségi oldalak is remek terepet kínálnak a csereberére vagy eladásra. A felesleges holmi fotóját kitesszük az oldalunkra, és a barátaink, ismerőseink megvehetik. Persze sokkal nagyobb lehetőséget nyújtanak az árverező oldalak. A legnagyobb és legnépszerűbb magyar internetes árverező cég 1,4 millió regisztrált tagot és több mint kétmillió terméket tart számon. Jutalékot kérnek az eladóktól: 30 ezer forint alatt a leütési ár 6, míg 30–100 ezer forint között a 4%-át, ami még magasabb leütési érték esetén tovább csökken. Az árverezés névtelenül zajlik, csak a nyertes és az eladó kerülhet kapcsolatba.

Bevezették az eladók és vásárlók kötelező értékelését, így kaphatnak támpontot az ügyfelek, hogy kiről mi a tapasztalat, megbízható- e vagy sem.

Az internetes apróhirdetési oldalakon fix áron értékesíthetjük feleslegessé vált tárgyainkat. Akkor kell fizetni, ha szeretnénk, hogy a többi közül kiemeljék a hirdetésünket. Itt láthatjuk az eladó telefonszámát, így azonnal felvehetjük vele a kapcsolatot. Előnye: tömegekhez jut el az ajánlatunk.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a Szabadföld Google News oldalán is!

Ezek is érdekelhetnek