Emlékek a Szabad Föld Kupáról: Ezek a versenyek nagyon fontosak voltak - Köszönet és hála érte!

A Szabad Föld 2015. 49. számának "Az a véleményem" rovatában megjelent olvasói vélemény.

Család-otthonOlvasói levél2015. 12. 10. csütörtök2015. 12. 10.

Juhász János, Bekecs: Az első magyar amatőr labdarúgókupa, a Szabad Föld Kupa országos döntőjét 1964. november 7-én játszották a Népstadionban. A Szabad Föld Kupát összesen harminckilencszer rendezték meg. A lap ezekben az években más sportesemények támogatásában is részt vett. Ilyen volt a Falusi Dolgozók Spartakiádjának Országos Döntője, ahol kizárólag amatőr, egyesületben nem igazolt sportolók vehettek részt. A programban szerepeltek atlétikai, futó-, ugró-, dobószámok, népi birkózás, országúti kerékpározás, és általában augusztus 20-án rendezték meg. A versenyek felmenő rendszerben, helyi, járási, majd megyei szinten zajlottak, azután következett az országos döntő, a Szabad Föld támogatásával. Ezek a versenyek, a falusi dolgozók spartakiádjai nagyon fontosak voltak, mert kitűnhettek a tehetséges falusi gyerekek. Sokan ezeken a versenyeken tették meg az első lépéseket a sikeres sportteljesítményhez vezető úton. Köszönet és hála érte!