Tessék befáradni!

Képzeljék csak el, mekkora siker lenne húsvéthétfőn, ha a locsolódókat a képen látható nyuszipár fogadná az ajtóban! Vagy az ünnepi asztalon a tányérok mögül egy-egy "lekicsinyített" tapsifüles, bárány vagy tyúk mosolyogna ránk. Esetleg a csillárról ereszkedne közénk, vagy az ablakban lógna.

Családi kör2006. 04. 07. péntek2006. 04. 07.
Tessék befáradni!

Elkészítésük némi kézügyességgel nem nagy ördöngösség, a családtagokkal közösen barkácsolva pedig igazi vidám foglalatosság. A rajzolás mondjuk a mamáé, a fűrészelés az apáé, a festésben pedig a gyerekek jeleskedhetnek.
A nagyobb méretű "ajtóőrzőkhöz" rétegeltfa- vagy farostlemezre (a kisebbeket ehelyett elkészíthetjük vastag kartonból is) felrajzoljuk a kívánt állatformát, majd dekopírfűrésszel kivágjuk. A széleit csiszolópapírral legömbölyítjük, hogy a durva él ne sértse fel a bőrünket. Az elejét és az oldalát fessük le "testszínnel"; majd következhet az arc. Egyetlen motívum kötelező, a széles mosoly! Ettől kezdve a fantázia veszi át a főszerepet: fiú legyen avagy lány; milyen a ruhát fessünk rá; tartson-e a kezében csokrot, avagy sem? Mindenesetre jól mutat, ha tavaszi színekbe öltöztetjük az állatokat, és ne spóroljunk a virágdíszítéssel sem. A pici finomságok, apró ötletek dobják fel igazán a figurákat: egy masni a hölgyek hajába, egy nyakkendő a fiúknak, no meg a díszgombok a ruhán. A nyuszik bajszát és haját festett raffiából ragasztjuk fel. A hangulat fokozásához állítsuk a tapsifüleseket szobabeli virágos rét közepére: egy falemezt fessünk be előbb zöldre, majd "hintsük be" tarka virágokkal.
Nemes Éva

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a Szabadföld Google News oldalán is!

Ezek is érdekelhetnek