Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
Ki ne ismerné az őszi fáradtságot, amikor aluszékonyak vagyunk, hangulatunk komor, hamar megbetegszünk, mert immunrendszerünk legyengül. A Diéta és Fitnesz tippeket ad ahhoz, hogy ezt miként előzhetjük meg.
Az immunrendszer, mint elsődleges védelmi gát, a külső kórokozókkal szemben veszi fel a harcot, ugyanakkor a szervek működésének belső egyensúlyát is biztosítja. Velünk született immunitásunk és a csecsemőkortól kialakuló szerzett immunitásunk teszi lehetővé, hogy betegségeinket megelőzzük, illetve leküzdjük.
A pszichés állapot egyensúlya is hozzátartozik a szervezet egészséges működéséhez. A pozitív gondolkodás mindenféle gyógyulási folyamatot felgyorsíthat, segítheti a nehéz élethelyzeteken való átlendülést is. A mentális terápiák, a relaxáció és a meditáció egyaránt a lelki béke, a pozitív életszemlélet kialakítását támogatja.
A tibeti gyógyítók már több ezer évvel ezelőtt jól tudták, hogy a homoktövisben rejlő erő még az igen legyengült szervezetet is talpra tudja állítani. Valamikor régen a magyarok is a népi gyógyászat egyik kincsének tartották a tövises cserjét, ám az évszázadok alatt a Duna menti homokdűnék jellegzetessége egyre kevesebb területet uralt. Száz gramm friss homoktövis körülbelül 450 mg C-vitamint tartalmaz, ami tízszer akkora mennyiség, mint amennyi ugyanannyi narancsból kinyerhető. Értékes E- és F-vitamin-forrás is, és a benne található béta-karotin meg a vízben oldódó sárga flavonoidok hatékonyan védik és erősítik az immunrendszert. A 2-3 méter magasra megnövő cserje termésének fogyasztása fokozza az anyagcserét, védi a májat, rendszeres fogyasztója számára a meghűléses őszi-téli időszakot tünetmentessé teszi, és nem utolsósorban lassítja a ráncok kialakulását, gátolja a hajhullást és erősíti a kötőszöveteket, így a bőr hosszabb ideig rugalmas marad. A homoktövis megtalálható tabletta és folyadék formájában.
Első lépésben a táplálkozást kell reformálni. Törekedjünk friss, feldolgozatlan, természetes ételek fogyasztására. Együnk sok gyümölcsöt, zöldséget, rostban gazdag gabonát. Tavasszal és nyáron tartsunk gyümölcsnapot, lénapot, ősszel és télen pedig az évszakban megtalálható zöldségekből, gyümölcsökből és magvakból fogyasszunk sokat, az utóbbiak hasznos nyomelemeket is tartalmaznak. Immunrendszerünket erősíthetjük gyógyteákkal. Már az ősidőkben felismerték a gyógyfüvekben rejlő erőt.
Készítsünk főzetet kasvirágból, fagyöngyből vagy macskakaromból, ízesíthetjük pár csepp propoliszos mézzel. Az aloe vera és a ginszeng szintén segít a leromlott immunrendszer újraépítésében, hisz ezek a gyógynövények olyan sejtek képzését fokozzák, melyek gátolják a káros anyagok, kórokozók bejutását a szervezetbe. A grépfrútmagkivonat és a máriatövismag is segíti immunrendszerünket.
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu